استفاده از شیوه "نانو حباب" میزان پرورش ماهی را در کرمانشاه ۲ برابر می کند

کرمانشاه - ایرنا - رییس سازمان شیلات کشور در بازدید از طرح‌های شاخص آبزی پروری شهرستان پاوه در استان کرمانشاه گفت: با استفاده از شیوه های مکانیزاسیون به ویژه نانو حباب می توان تولید آبزیان را در این استان به ۲ برابر افزایش داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، حسین حسینی در سفر به استان کرمانشاه از طرح های آبزی پروری در شهرستان های دالاهو، قصرشیرین، پاوه و جوانرود در جمع سرمایه گذاران طرح‌های پرورش ماهی منطقه کلاران دشه شهرستان پاوه افزود: طرح پرورش ماهی کلاران دشه یکی از بزرگترین مجتمع های پرورش ماهیان سردابی استان کرمانشاه است که پیش بینی می شود در هفته دولت مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح که از نوع استخرهای جدید هشت وجهی است بیش از ۵۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است که ۴۰ میلیارد تومان آن را بخش خصوصی و مابقی تسیهلات است.

استفاده از شیوه "نانو حباب" میزان پرورش ماهی را در کرمانشاه ۲ برابر می کند

رییس سازمان شیلات کشور بر لزوم توجه به مشکلات طرح‌های پرورش ماهی در این منطقه تاکید کرد و گفت: با اتمام کار احداث و بهره برداری از آن این مزارع سالانه قادر خواهند بود ۸۰۰ تن ماهیان سرد آبی را تولید و روانه بازار کنند.

حسینی یکی از ویژگی‌های مزرعه کلاران دشه را زنجیره تولید در این مزرعه، شامل مرکز تکثیر، بچه ماهی و پرورش آن دانست و یادآور شد: با اجرای طرح‌های مکانیزاسیون و استفاده از نانو حباب می توان تولید را در مزارع این منطقه به بیش از هزار و ۵۰۰ تن هم افزایش داد.

وی افزود: با توجه به نزدیکی به مرز اقلیم کردستان عراق و از سویی دیگر گردشگری بودن منطقه اورامانات تولید آبزیان از اهمیت زیادی در این منطقه برخوردار است زیرا علاوه بر تامین نیاز این منطقه می توان قسمتی از آن را نیز به اقلیم صادر کرد.

استفاده از شیوه "نانو حباب" میزان پرورش ماهی را در کرمانشاه ۲ برابر می کند

رئیس سازمان شیلات کشور یادآور شد: در این راستا این سازمان آماده است کمک‌های فنی اعتباری، ایجاد زیر ساخت‌های مورد نیاز پرورش آبزیان و آموزش به فعالان این حوزه برای تولید به صورت مدرن و دانش بنیان را به تولیدکنندگان این حوزه ارایه دهد.

به گزارش ایرنا، ۴۴ خانوار در قالب تعاونی پرورش ماهی در روستای دشه فعالیت دارند که به همت اهالی روستا و مسئولان زیرساخت‌های آب و برق این مزارع نیز فراهم شده است.

در ادامه این بازدید رییس سازمان شیلات ایران در گفت و گو با تولیدکنندگان این منطقه با مسایل و مشکلات آنها از نزدیک آشنا و برای حل آنها قول مساعد داد.


استفاده از شیوه "نانو حباب" میزان پرورش ماهی را در کرمانشاه ۲ برابر می کند

حسینی در ادامه این سفر همچنین از مجتمع سرچشمه داریان با ظرفیت حدود ۷۰۰ تن در سال و تعداد ۳۸ مزرعه بازدید و در جلسه ای که با مدیرعامل و تعدادی از پرورش دهندگان این مجتمع تشکیل شد بر لزوم برگشت آب و استفاده از دستگاه ازن و حباب ساز و مکانیزاسیون نمودن مزارع در جهت افزایش تولید در واحد سطح بحث و گفت و گو شد.

بازدید از مجتمع پرورش ماهیان سفید برگ شهرستان جوانرود ، مجتمع پرورش ماهی ریجاب شهرستان دالاهو و کارگاه تکثیر میگوی آب شیرین و مجتمع هشت هزار هکتاری پرورش ماهی گرمابی طرح شهدا شهرستان قصرشیرین که یکی از بزرگترین مجتمع های پرورش ماهی کشور با تولید سالانه پنج هزار تن است از دیگر برنامه های رییس سازمان شیلات در سفر ۲ روزه خود به استان کرمانشاه بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha