احداث برج‌های تخلیه گاز در تهران ضروری است

تهران بزرگ - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان تهران با بیان اینکه در صورت بروز حوادث غیر مترقبه از جمله زلزله نقش برج‌های تخلیه گاز بسیار مهم است، گفت: با همکاری شهرداری این برج‌ها باید در مناطق مختلف تهران احداث شود.

به گزارش ایرنا، سید محمد هدایی‌پور روز چهارشنبه در پنجمین همایش ایمنی و محیط زیست در خصوص احداث برج‌های تخلیه گاز اظهار کرد: برای احداث این برج‌ها نیاز به تامین زمین داریم و همین امر مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده و امیدواریم بتوانیم با تامین زمین این موارد نیز برطرف شود.

وی در خصوص عوارض بسیار بالای ساخت برج‌های اشاره شده، افزود: هزینه عوارض بسیار بالاتر از هزینه تامین زمین است و امیدواریم شهرداری تهران در این بخش همکاری لازم را با ما داشته باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران با بیان اینکه فعالیت اجرایی گاز و استفاده آن همیشه با خطراتی روبرو است، گفت: در همین خصوص موضوع HSE و ایمنی و استاندارد مورد توجه این مجموعه قرار داشته و دارد و به همین جهت این موضوع به پیمانکاران تاکید می‌شود که استانداردهای لازم رعایت شود.

احداث برج‌های تخلیه گاز در تهران ضروری است

هدایی‌ پور با اشاره به خطوط گازرسانی در ساختمان‌ها نیز یادآور شد: در فرآیند ساخت و سازها نظام مهندسی نظارت کاملی را بر فرآیند خطوط گاز در ساختمان‌ها دارد و ما نیز در این بخش با آنها همکاری لازم را انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به ساخت و ساز در شهر تهران اضافه کرد: در همین خصوص نیز برنامه‌ای پیش‌بینی شده که همکاری‌های لازم با بخش‌های مختلف از جمله شهرداری‌ها و سازمان نظام مهندسی وجود دارد که امیدواریم همکاری و تعامل با مجموعه شهرداری بیشتر شود.

مدیرعامل گاز استان تهران با اشاره به افت فشار گاز در برخی از مناطق نیز گفت: در این خصوص مجموعه گاز استان تهران تمهیداتی را برای راه‌اندازی ایستگاه‌های گاز کرده اما برای این موضوع ما نیاز به تامین زمین داریم چرا که هزینه‌های تملک زمین بسیار بالا است.

هدایی‌ پور توضیح داد: در همین ارتباط جلساتی را با شهرداری تهران داشته‌ایم اما تاکنون به نتیجه نرسیده‌ایم امیدواریم هر چه سریعتر بتوانیم در این بخش همکاری داشته باشیم.

وی با اشاره به موضوع زلزله و اهمیت قطع گاز در مواقع بحران افزود: در این ارتباط با یکی از دانشگاه‌های کشور ژاپن طرح ایمن‌سازی را آغاز که در حال حاضر ۵۰ تا ۶۰ درصد از این طرح در پایتخت عملیاتی و اجرا شده بطوریکه در برخی از مناطق دکل‌ها یا برج‌های تخلیه گاز ساخته شده است.

به گزارش ایرنا، پنجمین همایش ملی و جشنواره نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) صبح امروز با حضور برخی از مسوولان شهری با مشارکت برخی از شهرداران مناطق ۲۲ گانه تهران در دانشگاه تهران برگزار شد و تا فردا نیز ادامه خواهد داشت.

کاظم نعیمی مطلق؛ دبیر کل پنجمین همایش ملی و جشنواره نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) در این ارتباط گفت: محورهای همایش امسال توجه به اقتصاد چرخشی و مشارکتی، چشم‌انداز صفر، تاب‌آوری و پایداری، تکنولوژی‌های هوشمند HSE است و سخنرانی های کلیدی، پانل‌های تخصصی و مقالات در این موارد طراحی شده‌اند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه سازمان های دارای تفکر تعالی HSE، هر دوره مورد ارزیابی بر اساس مدل قرار می‌گیرند، کمیته علمی جشنواره برترین‌های جشنواره و نتایج آن را معرفی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha