۲۰۹ واحد صنعتی قم سال گذشته به شبکه گاز کشور متصل شد

قم - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز قم با بیان اینکه ۲۶ درصد از گاز این استان به بخش صنعت اختصاص‌یافته است، گفت: طی سال گذشته ۲۰۹ واحد صنعتی و کشاورزی قم به شبکه گاز کشور متصل شد.

مرتضی خوش‌ لهجه روز چهارشنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: از این تعداد ۷۴ مشترک عمده و ۱۳۵ مشترک نیز جزء هستند.

وی تعداد علمک‌های نصب شده در بخش صنعت را ۳۴۷ عدد عنوان کرد و در ادامه افزود: در این بازه زمانی همچنین ۲۱ ایستگاه تقلیل فشار ویژه بخش صنعت ایجاد و راه‌اندازی شد.

وی همچنین با اشاره به افزایش ۴.۴ درصدی گازرسانی به صنایع استان، تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ بیش از ۷۰۴ میلیون مترمکعب گازرسانی به صنایع انجام شد که این عدد در سال ۱۴۰۱ برابر با ۶۷۴ میلیون مترمکعب بوده‌است.

خوش لهجه گفت:‌ سال گذشته ۲ میلیارد و ۶۴۸ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در بخش‌های مختلف استان قم مصرف شد.

وی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در راستای گازرسانی به صنایع طی سال گذشته، گفت: گازرسانی به فازهای جدید شهرک‌های صنعتی شکوهیه و محمودآباد، مرغداری‌ها و گلخانه‌های واقع در محور قدیم قم - تهران و قم - کاشان، قم - سلفچگان، شهرک شیلات و صنایع پراکنده در سطح استان با مجموع اعتبار ۲هزار میلیارد ریال از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه است.

وی در پایان با بیان اینکه مجموع شمار مشترکین بخش صنعت در استان قم چهارهزار و ۵۸۶ واحد است، عنوان کرد: در سال جاری گازرسانی به صنایع همچنان ادامه‌دار است و امید است که با اقدامات، قدم بزرگی در راستای تحقق شعار سال برداشته شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha