ملانشون: فرانسه کشور فلسطین را هم‌اینک به رسمیت بشناسد

تهران- ایرنا- «ژان لوک ملانشون» نماینده پارلمان فرانسه از حزب چپ رادیکال «فرانسه تسلیم‌ناپذیر» از دولت متبوعش خواست که هم‌اینک کشور مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسد.

به گزارش ایرنا، این سیاستمدار فرانسوی که از مخالفان سرسخت سیاست‌های جاری الیزه به ویژه در زمینه جنگ غزه است، روز سه‌شنبه با انتشار گزیده‌ای از سخنرانی دیروز خود در نشست اتحادیه مردمی در شهر بزانسون (Besançon) واقع در شرق فرانسه، تحریم فوری سلاح‌های ارسالی به ارتش بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

ملانشون با بیان اینکه هر دقیقه‌ای که می‌گذرد مردم (غزه) کشته می‌شود، تاکید کرد که «ما توقف فوری توافقنامه همکاری بین اتحادیه اروپا و دولت (رژیم) اسرائیل را خواستار هستیم.

در همین پیوند، دیگر عضو پارلمان این کشور از حزب «فرانسه تسلیم‌ناپذیر» نیز امروز (سه‌شنبه) در مصاحبه اختصاصی با رادیو سود (Sud Radio) با بیان اینکه وقتی ارتش (رژیم) اسرائیل اردوگاه آوارگان را در رفح بمباران کرد، یک هیولای بی‌نام است، اظهار داشت: ما باید بنیامین نتانیاهو جنایتکار جنگی را متوقف کنیم.

مانوئل بومپار (Manuel Bompard) با اشاره به حمله مرگبار رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان فلسطینی در شهر مرزی رفح واقع در جنوب باریکه غزه، تاکید کرد که امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به دلیل اینکه اجازه وقوع چنین حملاتی را می‎‌دهد، گناهکار است.

وی اضافه کرد: اگر طرح اسرائیل مبتنی بر تمایل به پاکسازی قومی فلسطینیان نوار غزه باشد، ما با مشکل بزرگی مواجه خواهیم شد. این چیزی است که ما باید رد کنیم و به همین دلیل است که مسئولیت ما دستگیری جنایتکار جنگی نتانیاهو است که امروز ریاست دولت (رژیم) اسرائیل را بر عهده دارد.

این نماینده پارلمان فرانسه که سابقه نمایندگی پارلمان اروپا را نیز در کارنامه خود دارد، تاکید کرد: مکرون با استفاده نکردن از اهرم‌های اجرایی، متهم به همدستی با نتانیاهو است.

بومپار ادامه داد: فرانسه نمی‌تواند گوش‌های خود را کر کند یا حتی گاهی اوقات سوءاستفاده‌های ارتش (رژیم) اسرائیل را بپوشاند. امروز ارتش (رژیم) اسرائیل به قوانین بین‌المللی احترام نمی‌گذارد.

وی با انتقاد از سیاست رئیس جمهوری فرانسه در این زمینه، افزود: مکرون به جای اینکه (رژیم) اسرائیل را مجبور به آتش‌بس کند، چه چیزی انجام داده است غیر از انتشار توییتی که می‌خواهد سوء استفاده‌های ارتش اسرائیل متوقف شود؟ مکرون اهرم‌های عملی برای وادار کردن (رژیم) اسرائیل به آتش‌بس را در اختیار دارد.

بومپار با طرح این سوال‌ها که «رئیس‌جمهوری فرانسه منتظر چه چیزی است تا در سطح اروپا پیشنهاد تعلیق توافقنامه ارتباط بین اتحادیه اروپا و (رژیم) اسرائیل را بدهد؟ یا دستور صدور فرمان تحریم تحویل تسلیحات و یا اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه اسرائیل را بدهد؟» این پرسش را مطرح کرد که آیا مکرون همدست نتانیاهو است؟

وی ادامه داد: رئیس‌جمهوری فرانسه با استفاده نکردن از اهرم‌های اجرایی، به نخست وزیر (رژیم) اسرائیل اجازه می‌دهد کار خود را انجام دهد؛ با ادامه دادن به روند تحویل سلاح. بله مکرون مقصر است. وقتی از اهرم‌هایی که در اختیار داریم برای اطمینان از نسل‌کشی مداوم استفاده نمی‌کنیم، بله به شکلی گناه وجود دارد.

به گزارش ایرنا، جنگنده‌های متجاوز رژیم صهیونیستی شامگاه روز گذشته چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند.

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد ارتش اشغالگر صهیونیستی بیش از ۱۰ مرکز اسکان آوارگان فلسطینی را در رفح بمباران کرده است که طی آن بیش از ۱۹۰ فلسطینی شهید شدند.

این دفتر در گزارش یادشده تاکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین جنایت خود، چادرها و مراکز اسکان آوارگان در شمال غرب رفح را با هفت موشک و بمب بزرگ بمباران کرد که بر اثر آن تا این لحظه دست کم ۳۰ فلسطینی شهید و ده‌ها نفر هم زخمی شدند.

لازم به یادآوری است که امروز سه کشور اروپایی اسپانیا، نروژ و ایرلند کشور مستقل فلسطین را به رسمیت شناخته و این موضوع را به صورت رسمی اعلام داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha