نواقص جاده کاشمر-شادمهر همچنان پابرجاست

مشهد-ایرنا- فرمانده پلیس راه کاشمر گفت: نواقص متعدد و نقاط حادثه خیز بخش دوبانده شده جاده کاشمر- شادمهر با وجود گذشت چند سال از ساخت این مسیر همچنان پابرجاست.

سرگرد محمد میرزابیگی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با وجود گذشت چند سال از ساخت این جاده دوبانده و به واسطه وجود نقاط حادثه خیز، این جاده آبستن حوادث ترافیکی است.

وی ادامه داد: ۱۴ کیلومتر ابتدایی از جاده ۵۵ کیلومتری کاشمر به سه‌راهی شادمهر با اجرای باند دوم زیر بار ترافیکی قرار گرفته است اما این اقدام نه تنها نتوانسته امنیت ترافیکی مردم را تأمین کند، بلکه با توجه به نواقص متعدد و نقاط حادثه خیز، شاهد حوادث ترافیکی نیز هستیم.

فرماندار کاشمر نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: حدود چهار سال از ساخت و تکمیل طرح دوبانده کردن بخش ابتدایی جاده کاشمر به سه راهی شادمهر گذشته اما ایمن سازی و رفع نواقص آن توسط پیمانکار انجام نشده است.

حجت الله شریعتمداری افزود: باید توجه داشت این جاده هنوز از سوی پیمانکار تحویل نشده و به صورت رسمی افتتاح آن صورت نگرفته است، ایمن سازی مسیر باید توسط پیمانکار تکمیل شود و هنوز نگهداری جاده به راهداری واگذار نشده است.

پیش از این فرماندار کاشمر در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: ۱۷سال از آغاز عملیات اجرایی طرح مهم جاده ای در منطقه ترشیز (شهرستانهای کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ) می گذرد و به واسطه پیگیری های دولت سیزدهم برای به سرانجام رسیدن این طرح، افزون بر هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به پیمانکاران پرداخت شده است، طرح دوبانده کردن جاده کاشمر به شادمهر در مجموع ۵۶ کیلومتر است که تا پیش از فعالیت دولت سیزدهم ۱۶ کیلومتر از کاشمر به سمت شادمهر دوبانده شده است.

جمعیت شهرستان کاشمر بر اساس آمار مراکز بهداشت شهرستان ۱۶۳ هزار نفر اعلام شده است که ۱۱۵ هزار نفر در شهرهای کاشمر و "فرگ قلعه" و بقیه در ۲۵ روستای شهرستان سکونت دارند.

مرکز شهرستان کاشمر در ۲۳۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha