ساخت قطعه دوم جاده کاشمر - سه‌راهی شادمهر آغاز شد

مشهد- ایرنا- عملیات اجرایی قطعه دوم جاده کاشمر - سه‌راهی شادمهر به طول ۲۰ کیلومتر با اعتبار بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی روز چهارشنبه در این مراسم گفت: تکمیل جاده شادمهر - کاشمر - خلیل‎آباد به بردسکن و انابد از اولویت‎های این اداره کل است.

محمد پارسا افزود: گرچه ساخت قطعه دوم جاده شادمهر به کاشمر از سال‌های ۸۵ و ۸۶ آغاز شده بود اما به دلیل نداشتن اعتبار و تخصیص‎ لازم کار بسیار با کندی پیش می‎رفت.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۰ قطعه‎ای از این پروژه بین کاشمر و خلیل‎آباد به طول ۱۴ کیلومتر از محل اعتبارات استانی و برخی اعتبارات ملی انجام و به بهره‎برداری رسید ادامه داد:

به رغم اینکه تا قبل از سال ۹۷ وضعیت این پروژه معلوم نبود اما پارسال با پیگیری‎های مسوولان شهرستان برای این پروژه ردیف ملی گرفته شد.

پارسا گفت: همزمان با سفر رییس جمهوری به خراسان رضوی برای ۴ پروژه اعتبار در نظر گرفته شد که برای جاده شادمهر به کاشمر به عنوان یکی از مهمترین پروژه‎ها ۹۰ میلیارد تومان اختصاص یافت.

وی افزود: با اعتبار تخصیص یافته ۱۴.۵ کیلومتر از این جاده با کمک شهرداری کاشمر احداث شد و امروز عملیات اجرایی ۱۴ کیلومتر قطعه دوم آغاز شده است که امسال حدود ۱۴ میلیارد تومان اعتبار دارد.

معاون اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی ادامه داد: اینکه سال گذشته فقط ۲۴ طرح در کشور دارای ردیف ملی شدند که یکی از آنها پروژه جاده شادمهر به کاشمر بود جای تقدیر و تشکر دارد و کار بسیار ارزشمندی است.

وی گفت: با سفر تیرماه استاندار خراسان رضوی به کاشمر و قول مدیرکل راه و شهرسازی استان به مردم این شهرستان مقرر شد شهریور ماه قطعه اول این پروژه به بهره‎برداری برسد که با کمک شهرداری کاشمر در آماده کردن زیرسازی و پس از انجام آسفالت این قطعه زیر بار ترافیک قرار گرفت.

پارسا افزود: جاده شادمهر به کاشمر ۵۴ کیلومتر است که تاکنون ۱۴ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده و عملیات اجرایی ۲۰ کیلومتر دیگر آغاز و مطالعات ۲۰ کیلومتر بعدی نیز شروع شده و مجوز برای مناقصه آن گرفته شده است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: اینکه جاده شادمهر به کاشمر به عنوان یکی از ۲۴ پروژه‎ای بود که ردیف اعتبار ملی گرفت نشان دهنده اهمیت این جاده است.

بهروز بنیادی افزود: امیدواریم تا پایان امسال پیمانکار قطعه بعدی به طول ۲۰ کیلومتر نیز انتخاب شود، همچنین برای جاده خلیل‎آباد به بردسکن هم اقداماتی در دست انجام است.

وی ادامه داد: به خاطر تعداد زیاد تصادفات و مرگ و میر و تاکید پلیس راه استان، جاده شادمهر به کاشمر در اولویت قرار دارد، به همین جهت امسال ۳۰ میلیارد تومان برای این محور اختصاص یافت که تلاش می‎شود افزایش یابد.

فرماندار کاشمر هم گفت: با توجه به اینکه روان سازی تردد و امنیت مردم یکی از زیرساخت‎های توسعه است، در همین راستا تاکید داشتیم قطعه اول پس از ایمن شدن و نصب علائم بازگشایی شود، که این اقدام انجام شد. 

مسلم ساقی افزود: این شهرستان حدود سه میلیون زائر و گردشگر در سال دارد که امنیت آنها بسیار مهم است.

وی ادامه داد: طی هشت ماه امسال در زمینه تصادفات درون شهری و برون شهری کاهش بسیار محسوسی داشتیم به طوریکه در تصادفات برون شهری امسال ۱۱ نفر جان باختند که این تعداد در سال گذشته ۱۸ نفر بود.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =