۶ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۹:۲۹
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 85456314
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش‌ سیل آسا برای نیمه شرقی خراسان جنوبی پیش بینی شد

بیرجند - ایرنا - سرپرست اداره‌ کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: اگرچه بارش‌های رگباری و سیل آسا را در همه مناطق استان داریم اما حجم بارش‌ها امروز در نیمه شرقی استان شامل شهرستان‌های خوسف و بیرجند، بخش شوسف، سرداران، مود، سربیشه، جنوب سرایان، غرب نهبندان و جنوب طبس است.

جواد نخعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ناپایداری‌های جوی و بارش‌های رگباری تا فردا در استان ادامه دارد و به دلیل نفوذ ناپذیری زمین و اشباع رطوبت خطر جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی وجود دارد.

وی عنوان کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته از ۶۵ ایستگاه هواشناسی استان بارش‌های چهار تا ۲۰ میلیمتری را داشته‌ایم اما بیشترین مقدار بارش در حاجی آباد زیرکوه با ۵۷.۲ میلیمتر و آبیز با ۳۹ میلیمتر به ثبت رسیده‌ است.

سرپرست اداره‌ کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: در این مدت از ۶۵ ایستگاه هواشناسی استان بارندگی‌های ملایم تا متوسط گزارش شد که حجم بارش‌ها به صورت میانگین در این ایستگاه‌ها بین چهار تا ۲۰ میلیمتر بوده‌ است.

اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی چهارم اردیبهشت ماه درباره تقویت توده هوای ناپایدار جوی در این استان به صورت وزش باد شدید و بارش رگباری هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

فعالیت این سامانه بارشی از دیروز در خراسان جنوبی شدت گرفت که سر ریز شدن بندهای خاکی، طغیان رودخانه های فصلی و جاری شدن سیلاب را در برخی مناطق از جمله شهرستان زیرکوه در پی داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha