فرماندار ملارد: تسهیلات جوانی جمعیت از راه‌های مختلف اطلاع رسانی شود

ملارد - ایرنا - سرپرست فرمانداری ملارد با بیان اینکه در دولت سیزدهم و بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تسهیلات حمایتی جذابی برای این امر مهم درنظر گرفته شده است، گفت: شایسته است نحوه بهره‌مندی از این تسهیلات از راه‌های مختلف به اطلاع عموم مردم و خانواده‌ها رسانده تا هموطنان به رشد نرخ جمعیت ترغیب شوند.

به گزارش ایرنا، امین اسدی روز یکشنبه در جلسه جمعیت و خانواده این شهرستان با اشاره به اهمیت مقوله تحکیم خانواده و جوانی جمعیت در رشد و بالندگی و همچنین نشاط جامعه، تکالیف دستگاه ها در اجرای قانون جوانی جمعیت را یادآور شد و گفت: حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از تاکیدات مقام معظم رهبری است، از همین رو در دولت سیزدهم تمام دستگاه های اجرایی به برنامه‌ریزی و پیگیری این مهم مکلف و موظف هستند.

وی اظهار داشت: اگر می خواهیم به نتیجه مطلوب در حوزه افزایش جمعیت و خانواده برسیم و این جلسات تشریفاتی نباشد، باید به صورت جدی به وظایفی که قانونگذار برای ما مشخص کرده است عمل کنیم.

اسدی خاطرنشان کرد: ادارات موکلفند تسهیلاتی را که قانونگذار در خصوص قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مشخص کرده است را از طرق مختلف به اطلاع عموم مردم شهرستان برسانند.

این مسئول یادآور شد: هماهنگی همه حوزه‌های اداری و مردمی برای اجرای سیاست‌های مربوط به حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مورد تاکید است تا اقدامات موثری را در زمینه فرزندآوری و جوانی جمعیت دنبال کنیم.

گفتنی است در سال گذشته نرخ ثبت ازدواج در شهرستان ملارد نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد پنج درصدی داشته است.

شهرستان ملارد با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت از شمال با فردیس، از جنوب با دهستان جوقین، از شرق با شهریار و از غرب با ماهدشت و اشتهارد هم‌جوار است.

این شهرستان دارای ۲ بخش مرکزی و صفادشت، ۲ شهر ملارد و صفادشت، چهار دهستان به نام های دهستان ملارد شمالی ، دهستان ملارد جنوبی ، دهستان بی‌بی سکینه و دهستان اخترآباد و ۵۹ روستای دارای سکنه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha