وعده‌های صادق دولت/ هفت پروژه فاضلاب شهری در خوزستان آماده بهره‌برداری است

اهواز - ایرنا - مدیرعامل آب و فاضلاب استان خوزستان با اشاره به اهتمام ویژه دولت سیزدهم به ویژه شخص رییس جمهور برای اجرای کامل دفع فاضلاب شهری گفت: عملیات اجرایی هفت پروژه جمع آوری و دفع فاضلاب شهری در سطح استان خوزستان تکمیل و به صورت کامل آماده بهره برداری است.

صابر علیدادی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این هفت پروژه فاضلاب در شهرهای ماهشهر، مسجدسلیمان، بندر امام (ره) و بهبهان با اعتباری بالغ بر هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی، اجرا و تکمیل شده است.

وی افزود: این پروژه ها در سه بخش احداث و توسعه شبکه فاضلاب، ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب و همچنین احداث تصفیه‌خانه و پکیج فاضلاب اجرا شده است.

مدیرعامل آبفا خوزستان گفت: در بخش احداث و توسعه شبکه فاضلاب، ۶۶ کیلومتر خطوط لوله شبکه و انشعابات فاضلاب شامل سه هزار و ۸۶۵ فقره انشعاب در مسجدسلیمان و ماهشهر انجام و جمعیت ۱۴۷ هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

وی ادامه داد: در بخش احداث ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب، ۲ باب ایستگاه پمپاژ فاضلاب در بندر امام (ره) احداث شده که جمعیت ۳۵ هزار نفری را تحت پوشش قرار می‌دهد.

علیدادی با اشاره به افزایش ظرفیت پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب بهبهان به روش هیبریدی دیو نانو تکنولوژی گفت: این اقدام با استفاده از سازه‌های موجود در محل تصفیه‌خانه قدیم تا ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در روز انجام و قابل ارتقا تا چهار هزار مترمکعب در روز است.

وی افزود: با اجرای طرح افزایش ظرفیت پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب بهبهان، جمعیت ۱۳ هزار نفر تحت پوشش قرار می گیرند.

بر اساس این گزارش استان خوزستان یکی از پرجمعیت‌ترین استان‌های کشور به شمار رفته و موضوع فاضلاب شهرهای استان همواره مورد توجه دولت سیزدهم بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha