۲۲ برنامه فرهنگی هنری برای اجرا در دهه فجر چهارمحال و بختیاری آماده شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از تدوین ۲۲ برنامه فرهنگی هنری ویژه دهه فجر برای این استان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها با محور امیدآفرینی و در راستای بهره‌مندی همه اقشار مردم اجرا می‌شود.

پیام احمدی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اکران فیلم‌های جشنواره فجر از مهمترین این برنامه‌هاست که از ۱۷ تا ۲۳ بهمن در سینماهای غدیر و بهمن برای عموم مردم اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: نمایشگاه و جشنواره هنرهای تجسمی فجر از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای دهه فجر امسال است که با از ۱۱ تا ۲۱ بهمن به منظور نمایش آثار هنرمندان استان در مجتمع فرهنگی هنری غدیر به اجرا گذاشته می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری افزود: اجرای برنامه شعر فجر انقلاب اسلامی و برنامه" ماه‌نشست " شاعران و نشست داستانی انقلاب اسلامی با عنوان "روایت انقلاب و نشست خوانش متون ادبی" از دیگر برنامه‌های شاخص فرهنگی هنری استان در دهه فجر امسال است که ۱۷ و ۱۸ بهمن با حضور ادیبان و شعرای استان برگزار می‌شود.

احمدی با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال هفته فرهنگی شهرستان‌ها برگزار می‌شود، اظهار داشت: این برنامه با هدف تبیین دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی و همچنین دولت سیزدهم در تمامی شهرستان‌های استان با حضور عموم مردم برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: ویژه‌برنامه تجلیل از نامداران و فعالان فرهنگی، هنری استان و رونمایی از کتاب، برنامه جشن و تکریم خانواده در فجر ۴۵، برنامه روز ۲۰ بهمن جشن روز مبعث در" فجر محمدی (ص)"، برنامه تلویزیونی شعر جوان و معرفی کتاب در زمینه انقلاب اسلامی، جشنواره تئاتر فجر و گردهمایی خبرنگاران و اصحاب رسانه استان از دیگر برنامه‌های تدوین شده برای اجرا در دهه فجر امسال است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از رونمای فیلم مستند "بام ایران در گذر زمان" در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: نشست‌های ادبی و عصر شعر، برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی با معرفی ۴۵ کتاب در خصوص انقلاب اسلامی، برگزاری نشست ادبیات داستانی انقلاب اسلامی، برگزاری محافل قرآنی در استان، نشست با مسوولان چاپخانه‌ها و کانون‌های تبلیغاتی، تبلیغات محیطی و اطلاع‌رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای دهه فجر امسال است.

به گزارش ایرنا، برای گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی ۲۷ کمیته ذیل ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی تشکیل شده که کمیته فرهنگی هنری از کمیته‌های فعال این ستاد به شمار می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha