تولید تراکتور در تبریز ۱۶ درصد افزایش یافت

تبریز- ایرنا- مدیر عامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران با اعلام اینکه این گروه صنعتی برای نخستین در بین ۱۰۰ شرکت ارزیابی شده از سوی سازمان مدیریت صنعتی قرار گرفت، گفت: با تولید ۲۹ هزار دستگاه انواع تراکتور و افزایش ۱۶ درصدی، به عنوان شرکت برتر از نظر شاخص فروش انتخاب شدیم.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی این گروه صنعتی، مصطفی وحید زاده در حاشیه این مراسم با تبریک این موفقیت اظهار کرد: تولید بیش از ۲۹ هزار دستگاه انواع تراکتور و ثبت رشد ۱۶ درصدی، تولید نزدیک به ۳۲ هزار دستگاه انواع موتور و افزایش ۱۳ درصدی و تولید حدود ۵۵ هزار تن قطعات ریخته و رشد ۱۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از اهم فعالیت های تراکتورسازی ایران در ۱۰ ماهه گذشته است.

وی با اشاره به تولید ۱۰ هزار قطعه از انواع قطعات تراکتور در این گروه صنعتی و فروش ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی حاصل از آن که به ترتیب با رشد ۱۹ و ۹۴ درصدی همراه بود، از صادرات ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع تراکتور به ارزش ۳۲ میلیون دلار در سال جاری خبر داد و گفت: صادرات تراکتور نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۲۱ درصد و از نظر ارزش ۲۵ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: در ۱۰ ماهه گذشته گروه صنعتی تراکتورسازی ایران و ۱۲ شرکت اقماری آن ۴۲ میلیون دلار ارز عاید کشور کرده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد ۱۲ درصدی برخوردار است.

وحیدزاده یادآور شد: تراکتورسازی یک برند( ویژند) ملی و مایه مباهات و افتخار برای همه ایرانیان است که نه تنها نیاز کشاورزان داخلی به این محصول را تامین می کند بلکه با حضور در بازارها و مزارع بیش از ۲۵ کشور دنیا، توان و قابلیت ها ایران و ایرانی را به نمایش گذاشته است.

همایش سالانه رتبه بندی شرکت های برتر ایران به منظور شکل گیری فضای رقابتی در حوزه اقتصاد صورت می پذیرد که شرکت های ایرانی شامل شرکت های دولتی و خصوصی و همچنین شرکت های بورسی و غیر بورسی بر اساس ۳۳ شاخص از جمله میزان فروش، سود آوری، صادرات، شاخص های بهره وری، تعداد کارکنان، نقدینگی و ارزش بازار، مورد ارزیابی قرار می گیرند.
سازمان مدیریت صنعتی با الهام از رسالت سازمانی خود و در جهت فراهم کردن آمار و اطلاعات شفاف و مفید پیرامون بنگاه‌های اقتصادی و ترسیم فضای روشن‌تری از کسب و کار در فضاهای تخصصی و عمومی کشور از سال ۱۳۷۷ اقدام به این رتبه بندی می کند.

بیست و ششمین همایش رتبه بندی شرکت های برتر ایران IMI ۱۰۰ امروز دوشنبه از سوی سازمان مدیریت صنعتی و با حضور وزیران صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد در سالن همایش های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش ایرنا، تراکتورسازی ایران اکنون با ۹ شرکت اقماری در تبریز، ۲ شرکت در خارج از آذربایجان شرقی و ۲ شرکت در بیرون از مرزهای ایران اسلامی، بزرگترین تولید کننده ماشین آلات کشاورزی و تراکتور از ۳۵ تا ۱۵۰ اسب بخار در کشور است که در زمان حاضر ۹۹ درصد نیاز کشاورزان کشور به تراکتور را تامین می کند و سال گذشته ۴۱ میلیون دلار ارز آوری از محل صادرات انواع تراکتور، موتور و قطعات ریخته برای کشور داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha