شمار مجروحان بستری انفجارهای کرمان به ۱۰۴ نفر کاهش یافت

کرمان- ایرنا- رییس اورژانس کرمان با بیان اینکه شمار بستری مجروحان حادثه تروریستی به ۱۰۴ نفر در بیمارستان‌های سطح شهر رسیده، گفت: از این تعداد ۳۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و ۶۸ نفر در سایر بخش‌ها بستری هستند و تحت درمان قرار دارند.

دکتر سید محمد صابری شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تا ساعت ۱۸ امروز تعداد مصدومان حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان بستری در بیمارستان‌های شهر کرمان به ۱۰۴ نفر کاهش یافته است و این مصدومان در ۱۰ بیمارستان این شهر تحت درمان قرار دارند.

شمار کل مجروحان سرپایی و بستری حادثه ۲۸۴ نفر بوده است.

وی عنوان کرد: از میان ۱۰۴ مصدوم ۴۳ نفر زن، ۴۳ نفر مرد، ۱۸ کودک زیر ۱۵ سال در بیمارستان های کرمان بستری هستند.

رییس اورژانس کرمان گفت: از بین این مصدومان نیز ۶۸ نفر در سایر بخش ها بستری شده اند و در بخش مراقبت های ویژه نیز ۱۳ نفر مصدومان به دستگاه متصلند و ۲۳ نفر نیز در آی سی یو تحت نظر هستند.

تروریست های کوردل عصر روز چهارشنبه همزمان با مراسم چهارمین سالگرد سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، در جمع زائرانی که پیاده به سمت گلزار شهدا در حرکت بودند، انفجار تروریستی انجام دادند و زنان، مردان و حتی خردسالان را به خاک و خون کشیدند؛ چند دقیقه پس از انفجار نخست، انفجار دوم انجام شد، انفجاری که به گفته مسئولان حاوی ساچمه های فراوان بوده و همین نکته سبب افزایش شمار شهیدان شده است.

شمار اولیه شهدای این حادثه نیز ۸۴ نفر اعلام شده است.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha