وزیر فرهنگ با چهره ماندگار حکمت و ادب فارسی دیدار کرد

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با مهدی محقق چهره ماندگار حکمت و ادب فارسی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با همراهی محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور، با حضور در منزل مهدی محقق چهره ماندگار حکمت و ادب فارسی و رئیس هیئت مدیره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور، با این استاد برجسته و خانواده وی دیدار و گفت‌وگو کرد.

اسماعیلی در این دیدار با تقدیر از فعالیت‌های مجدانه و مستمر این استاد نامدار ایرانی در تدریس، تألیف آثار گوناگون علمی و بسط و گسترش فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی در عرصه جهانی، برای وی آرزوی صحت و سلامت کرد.

محقق نیز در این نشست صمیمانه با بیان خاطراتی از علما، حکما و برخی از استادان خود در ایام تحصیل، بر تقویت و ارتقای جایگاه و فعالیت‌های انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور به عنوان باسابقه‌ترین نهاد فرهنگی کشور تأکید کرد.

همچنین نوش‌آفرین انصاری دبیر شورای کتاب کودک و همسر مهدی محقق هم در این دیدار، با خوشامدگویی به وزیر فرهنگ و هیئت همراه و تقدیر از توجه ویژه وی به اصحاب علم و فرهنگ، پیشنهاداتی را برای توسعه، ترویج و توجه بیشتر به ادبیات کودک و نوجوان و آثار مکتوب مرتبط با این قشر مهم و تأثیرگذار کشور ارائه کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha