استاندار چهارمحال و بختیاری: از نقد دلسوزانه استقبال می‌کنیم

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی دقیق، صحیح و انعکاس مطالبات مردم به مسوولان از سوی رسانه‌ها گفت: از انتقادهای دلسوزانه و منصفانه خبرنگاران برای توسعه استان استقبال می‌کنیم.

غلامعلی حیدری روز سه‌شنبه به مناسبت ۱۷ مردادماه، سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار شهید ایرنا، با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز شهرکرد با تبریک روز خبرنگار افزود: ۱۷ مردادماه را که به مناسبت شهادت شهید صارمی به عنوان روز خبرنگار نامگذاری ‌شده باید به خبرنگاران خداقوت بگوییم.

وی با اشاره به جنگ روانی دشمن علیه مردم ایران، یادآور شد: هم‌اکنون در جنگ شناختی و هیبریدی قرار داریم و خبرنگاران در خط مقدم این نبرد قرار گرفته‌اند و درگیر نبرد و جنگ نابرابر هستند و خوشبختانه خبرنگاران ما به خاطر انگیزه، بصیرت در این خط مقدم در برابر جنگ نابرابر ایستاده‌اند و با تلاش، ایمان و اعتقادشان خلاهای مختلف مانند کمبود اعتبار و نیروی انسانی نتوانستند جلودار فعالیت اطلاع‌رسانی آنها شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: خبرنگاران، سفیران انقلاب و امیدآفرینی هستند و به عنوان نمایندگان مردم به صورت هوشمندانه و با بصیرت در همه صحنه‌ها حضور دارند و در مناسبت‌های مختلف، زمینه حضور مردم را فراهم می‌کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری: از نقد دلسوزانه استقبال می‌کنیم

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: هم‌اکنون در مقابل تهدیدهای دشمن و ناامیدی که دشمن در دستور کار قرار داده، خبرنگاران با اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی، مردم را برای دفاع از نظام، انقلاب و کیان آماده می‌کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار، شهدای دفاع مقدس، شهدای وطن، شهدای امنیت و شهدای حرم افزود: شهدا با نثار خون خودشان حقانیت را به اثبات رسانند و خط بطانی به برنامه دشمن کشیدند و حقانیت خون خود را نشان دادند.

حیدری بر افزایش ارتباط بین مدیران و مسوولان و خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی مردم و مسوولان تاکید کرد و گفت: مسوولان باید در زمینه فعالیت و کارهای که انجام داده‌اند اطلاع‌رسانی کنند تا بین مردم امیدآفرینی شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری به انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: تمرکز دشمن برای ایجاد ناامیدی و یاس است که این امر، رسالت و وظیفه خبرنگاران را مضاعف می‌کند و همه مدیران باید نقدپذیر باشند و کارها و فعالیت‌ها را به صورت شفاف بیان کنند و مردم را در جریان کارهای که انجام شده قرار دهند.

وی با تاکید بر همراهی و هم‌افزایی بیشتر مردم و مسوولان در تمام عرصه‌ها و زمان بحران‌ها، افزود: مدیران باید برای حل مشکلات مردم و به خصوص در مناطق محروم توجه ویژه داشته باشند که این امر از سیاست‌ها و راهبردهای ویژه دولت سیزدهم است که منابع را عادلانه بین مناطق مختلف با اولویت مناطق محروم توزیع شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری: از نقد دلسوزانه استقبال می‌کنیم

حیدری به بالا بودن نرخ بیکاری در استان اشاره کرد و گفت: با اقدامات انجام شده در زمینه کاهش نرخ بیکاری، استان از رتبه دوم به رتبه هشتم یا نهم براساس آمار مرکز آمار ایران ارتقا یافته است که این نشان‌دهنده حرکت جهادی دولت در زمینه رفع مشکل بیکاری است.

وی به محدود بودن فصل کار در استان اشاره کرد و گفت: برای رفع مشکلات استان باید پیگیری‌های مستمر از وزاتخانه‌ها انجام شود تا طرح‌های نیمه تمام تکمیل و به مردم استان هدیه داده شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری به حضور پرشور و همراهی مردم در همه صحنه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: مردم در جشن غدیر حماسه بزرگ آفریدند و عشق به ولایت را به جهانیان نشان دادند و همچنین در ایام محرم نیز با توجه به اینکه دشمن به دنبال این بود که حضور مردم و ایام عزاداری را کمرنگ نشان دهد، اما مردم در مراسمات و تکیه‌ها حضور پرشور داشتند و عزاداری کردند.

حیدری افزود: مردم بزرگوار استان با وحدت، همدلی و همراهی در کنار خدمتگذاران دولت هستند و باید این محبت مردم جبران شود.

وی در ادامه از تلاش‌های همه خبرنگاران استان که برای اطلاع‌رسانی و امیدآفرینی فعالیت دارند، تشکر کرد و گفت : در کارها، نقدها، مشکلات و نارسایی‌های وجود دارد که با آغوش باز پیشنهاد سازنده را می پذیریم و برای اطلاع‌رسانی بهتر نیز از خبرنگاران حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

حیدری بر اطلاع‌رسانی دقیق و سریع برای تنویر افکار عمومی و همچنین نخبگان، افراد سیاسی و اجتماعی و جوانان تاکید کرد و گفت: دشمن به دنبال ایجاد ناامیدی در جامعه است و باید با استفاده از ظرفیت اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها را برای مردم بیان و بین مردم امید آفرینی کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری به برخی فعالیت‌ها و اطلاع‌رسانی‌های نادرست اشاره کرد و افزود: رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها باید در فضای مجازی ورود پیدا کنند و با اطلاع رسانی دقیق و به موقع یک تعادل در فضای مجازی ایجاد کنند.

رییس شورای اطلاع رسانی استان گفت: در بحث اطلاع‌رسانی نباید جزیره‌ای عمل کرد و باید با وفاق، هم‌افزایی و هم‌فکری و مشورت و استفاده از روش‌های نورآورانه، جذاب و خلاق خلای موجود را پر کرد.

حیدری افزود: خبرنگاران صدای مردم را به مسوولان منعکس کنند و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در انعکاس اخبار پرتلاش ظاهر شده‌اند تا با اطلاع‌رسانی خوب، رسالت اطلاع‌رسانی را با توان خود انجام دهند.

به گزارش ایرنا، ۱۷ مردادماه سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha