رام‌الله: اشغالگران حق تعیین زمان عبادت فلسطینیان را ندارند/ مسجد الاقصی خط قرمز است

تهران – ایرنا – نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل متحد گفت که اشغالگران حق ندارند زمان عبادت و نماز فلسطینیان در مسجدالاقصی را مشخص کنند.

به گزارش ایرنا از شبکه الجزیره، ریاض منصور نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل متحد چهارشنبه شب در سخنانی عنوان کرد، آنچه که نظامیان اشغالگر شب گذشته و صبح امروز در مسجدالاقصی مرتکب شدند غیرقانونی بود.

وی افزود: مسجدالاقصی خط قرمز است و ما از شورای امنیت سازمان ملل می خواهیم به وظایف خود در این باره عمل کند.

ریاض منصور تأکید کرد که اشغالگران حق ندارند زمان عبادت و نماز برای فلسطینیان در مسجدالاقصی را مشخص کنند.

به گزارش ایرنا، ‌ نظامیان صهیونیستی بامداد چهارشنبه به معتکفان داخل مسجد القبلی در صحن مسجد الاقصی حمله و تلاش کردند آنان را از مسجد بیرون کنند.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، نظامیان رژیم صهیونیستی با شکستن شیشه‌های مسجد القبلی، اقدام به پرتاب بمب‌های صوتی به داخل مسجد کرده و در ادامه، ‌ به معتکفان در مسجد حمله کردند و آنها را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که به دنبال حمله نظامیان صهیونیست به مسجد القبلی، شماری از فلسطینیان زخمی شدند ولی نظامیان رژیم صهیونیستی اجازه حضور کادر پزشکی داخل مسجد الاقصی را ندادند.

پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد ده‌ها فلسطینی را داخل مسجد القبلی در مسجد الاقصی بازداشت کرده است.

منابع فلسطینی نیز گزارش دادند بیش از ۲۰۰ نفر از نمازگزاران فلسطینی زخمی و ۴۰۰ نفر دیگر بازداشت شده‌اند.

در پاسخ به این حملات و جنایات رژیم صهیونیستی، گروه های مقاومت فلسطین طی شب گذشته و صبح امروز دستکم سه بار شهرک های صهیونیست نشین اطراف مرز نوار غزه را با موشک هدف قرار دادند و به دنبال آن آژیر خطر به صدا درآمد.

گروه تندرو صهیونیستی موسوم به «بازگشت به کوه هیکل» برای یورش شهرک‌نشینان و خانواده‌هایشان به مسجد الاقصی و قربانی کردن حیوانات در این مکان مقدس برای امروز چهارشنبه به بهانه عید «پسح» یهودی فراخوان داده بود.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) دیروز در بیانیه‌ای در خصوص طرح شهرک نشینان برای ذبح قربانی در داخل مسجدالاقصی به بهانه عید یهودی پسح و هرگونه حماقت و تعرض صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی به شدت هشدار داد.

پیش از این، گروه مقاومت عرین الاسود در کرانه باختری نیز در بیانیه‌ای رژیم صهیونیستی را تهدید کرد و خطاب به اشغالگران گفت: اینها (شهرک نشینان صهیونیست) هرگونه حماقتی که در مسجد الاقصی انجام دهند، بهای سنگینی برای شما به همراه خواهد داشت که اصلا فکر آن را هم نمی‌کنید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha