۱۷ فروردین ۱۴۰۲، ۱۲:۰۸
کد خبرنگار: 1763
کد خبر: 85075327
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حمله دوباره شهرک‌نشینان اشغالگر به مسجد الاقصی

۱۷ فروردین ۱۴۰۲، ۱۲:۰۸
کد خبر: 85075327
حمله دوباره شهرک‌نشینان اشغالگر به مسجد الاقصی

تهران – ایرنا - دهها شهرک نشین در سرزمین‌های اشغالی این بار به بهانه روز «عید فصح» و با برخورداری از حمایت کامل نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی هجوم بردند.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از خبرگزاری «شهاب» فلسطین، دهها تن از اشغالگران شهرک نشین در سرزمین های فلسطینی، امروز در زیر چتر حمایتی نیروهای امنیتی اسرائیل وارد بخش های مختلف مسجد الاقصی شدند.

این تهاجم در اولین روز تعطیلات عید یهودیان موسوم به "عید فصح" انجام می شود که در آن شهرک نشینان با حفاظت شدید توسط نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر، برنامه ها و آیین های تحریک آمیز و عبادات تلمودی را در داخل مسجد الاقصی به انجام می رسانند.

پیش از ورود افراطیون یهودی به مسجد الاقصی، نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر به آن هجوم بردند و برای آماده سازی فضای ورود شهرک نشینان، کلیه نمازگزاران مسلمان را از نقاط مختلف این مسجد بیرون راندند و از ورود نمازگزاران برای ادای نماز صبح در این مسجد نیز جلوگیری کردند که منجر به برپایی نماز در فضای بیرون مسجد و خیابن های اطراف شد.

شب گذشته نیز مسجد الاقصی شاهد هجوم صهیونیست ها و تخلیه کردن صحن های این مسجد از نمازگزاران مسلمان و حمله و تعرض وحشیانه به اعتکاف کنندگان رمضانی و بیرون کردن آنها از مسجد بود.

به گزارش ایرنا، نیروهای مقاومت فلسطین صبح امروز و شب گذشته در پاسخ به حملات تجاوزکارانه روزهای اخیر رژیم صهیونیستی و نیز حمله به مسجد الاقصی، طی سه‌شنبه شب و صبح چهارشنبه، شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف مرز نوار غزه را با موشک هدف قرار دادند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز گذشته در بیانیه‌ای در خصوص طرح شهرک نشینان برای ذبح قربانی در داخل مسجدالاقصی به بهانه عید یهودی پسح و هرگونه حماقت و تعرض صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی به شدت هشدار داد.

پیش از این، گروه مقاومت عرین الاسود در کرانه باختری نیز در بیانیه‌ای رژیم صهیونیستی را تهدید کرد و خطاب به اشغالگران گفت: اینها (شهرک نشینان صهیونیست) هرگونه حماقتی که در مسجد الاقصی انجام دهند، بهای سنگینی برای شما به همراه خواهد داشت که اصلا فکر آن را هم نمی‌کنید./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha