۶ میلیون نفر در مناطق کم برخوردارِ کشور زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند

اصفهان-ایرنا-معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت کشور گفت: امسال ۶ میلیون نفر در مناطق کم برخوردارِ کشور از طریق طرح موسوم به "۲۰۲۰"(توانمندسازی و تحول ۲ هزار و ۲۰ محله کم برخوردار) زیر پوشش بیمه سلامت همگانی قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، حسین رنجبران، روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری از ساختمان بیمه سلامت شهرستان فریدن افزود: بیمه سلامت کشور ۹۵ درصد هزینه سه دهک اول جامعه، ۸۰ درصد هزینه درمان‌های سرپایی و تمام هزینه درمان افراد زیرپوشش کمیته امداد را می‌پردازد.

وی افزود: بر اســاس فراخوان ســازمان بیمــه ســلامت مبنــی بــر پوشــش بیمــه همگانــی سلامت، افــراد فاقــد پوشــش بیمــه درمــان می‌تواننــد بــا مراجعــه بــه دفاتر پیشخوان دولت یا مراجعه بــه سامانه شـهروندی به نشانی bimehsalamatiranian.ir برای بیمه کردن خــود و اعضــای خانــواده اقــدام کنند.

رنجبران ادامه داد: امسال همچنین با حمایت دولت سیزدهم و نمایندگان مجلس پنج هزار میلیارد تومان برای هزینه درمان بیماران خاص اختصاص یافت.

معاون سازمان بیمه سلامت ایران افزود: دولت سیزدهم همچنین ۲ هزار میلیارد تومان در قالب پرداخت تسهیلات به بیماران صعب العلاج(سخت درمان) اختصاص داده است.

۶ میلیون نفر در مناطق کم برخوردارِ کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند

رنجبران ادامه داد: در حوزه اقدامات دارویاری نیز پرداخت‌ها به ۴۲ هزار موسسه دارویی طرف قرارداد با بیمه سلامت بطور کامل انجام شده است و در این زمینه هیچ سند باقی مانده‌ای نداریم.
معاون سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیمه سلامت ۹۰ درصد هزینه درمان بیماران خاص و صعب العلاج را نیز پرداخت می‌کند.
وی با بیان اینکه خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته است، افزود: ۹۰ درصد هزینه‌ها تا ۴۹ سالگی پرداخت می شود که فرزندان متولد شده نیز تا پنج سالگی و مادران تا ۲ سال تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند.
معاون سازمان بیمه سلامت ایران با مروری بر خدمات و دستاوردهای نظام و انقلاب در کشور افزود: نتیجه برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده باید برای مردم تبیین شود و نباید مجال داد تا رسانه‌های دشمن این دستاوردها را کمرنگ جلوه دهند.

۶ میلیون نفر در مناطق کم برخوردارِ کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
رییس اداره بیمه سلامت فریدن نیز در این آیین گفت: برای احداث ساختمان این اداره چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

حُجت‌الله فولادی افزود: حدود ۹۰ درصد جمعیت استان اصفهان و افزون بر ۴۰ هزار نفر در فریدن تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

به گزارش ایرنا، ۴۲ میلیون نفر بیمه شده در سراسر کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

تعداد ۸۵ محله کمتر برخوردار ِاستان اصفهان در قالب طرح ۲۰۲۰ در اولویت محرومیت زدایی است که ۱۵ محله در شهر کاشان و ۷۰ محله در سایر شهرهای استان است.از دی سال گذشته تاکنون بیش از ۲۴ هزار نفر از افراد بدون پوشش بیمه ساکن در این مناطق تحت پوشش بیمه سلامت رایگان قرار گرفته‌اند.

ساختمان بیمه سلامت شهرستان فریدن امروز دوشنبه با هزینه چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان همزمان با دهه فجر با حضور حسین رنجبران معاون سازمان بیمه سلامت ایران و شماری از مسوولان استانی و محلی به بهره‌برداری رسید.

فریدن با ۲ شهر، ۲۸ روستا و جمعیت افزون بر ۴۹ هزار نفر در ۱۴۰ کیلومتری غرب اصفهان واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha