واکنش رییس شورای اطلاع رسانی دولت به اخراج نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا

تهران - ایرنا - رییس شورای اطلاع رسانی دولت به اخراج نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا از کمیته روابط خارجی کنگره واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سپهرخلجی روز جمعه در صفحه شخصی خود در توییتر با انتشار تصویری از ایلهان عمر نوشت: زن، زندگی، آزادی بدون روتوش؛ نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا از کمیته روابط خارجی اخراج شد.

رییس شورای اطلاع رسانی دولت در ادامه این توییت نوشت: ایلهان عمر، نماینده مسلمان زن حزب دموکرات، از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل انتقاد از رژیم نژادپرست و کودک کش اسرائیل اخراج شد. به همین سادگی.

به گزارش ایرنا، ایلهان عمر نماینده زن مسلمان عضو حزب دموکرات آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در یک رای گیری حزبی که با بحث جنجالی در صحن مجلس نمایندگان و فریاد و خشم او همراه بود از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان اخراج شد.

کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه به وقت محلی در واشنگتن در واکنش به این موضوع به خبرنگاران گفت: ما معتقدیم که ایلهان عمر یک نماینده بسیار محترم عضو کنگره است.

وی با بیان اینکه او از اظهارات گذشته خود عذرخواهی و یهودی ستیزی را محکوم کرده است، تصریح کرد: اخراج او از کمیته روابط خارجی مجلس اقدام ناعادلانه دیگر جمهوریخواهان علیه یک عضو دموکرات است که در مقابل خدمتگزاری به مردم آمریکا مانع ایجاد می کند.

ایلهان عمر یک پناهنده اهل کشور سومالی، یکی از نخستین زنان مسلمانی است که در مجلس نمایندگان خدمت می‌کند و اغلب با تهدید به مرگ و سایر تهدیدهای خشونت روبرو می‌شود.

دفتر این نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا به رسانه‌های آمریکایی گفته است از زمان مطرح شدن مجدد نام ایلهان عمر در اخبار، تهدیدهای خشونت آمیز علیه وی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

جمهوری خواهان مجلس نمایندگان پس از اظهارات ایلهان عمر که کوین مک کارتی رئیس این مجلس آنها را «اظهارات یهودی ستیزانه و ضد آمریکایی مکرر» توصیف کرد، برای اخراج عمر از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان اقدام کردند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha