۹ بهمن ۱۴۰۱، ۲۳:۰۴
کد خبر: 85013554
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

آیین بزرگداشت سالگرد شهیدان نبل و الزهرا در قم برگزار شد

قم- ایرنا - آیین بزرگداشت هفتمین سالگرد شهیدان آزادسازی شهرک‌های شیعه‌نشین نبل و الزهرا موسوم به مدافعان عقیله، مجاوران کریمه یکشنبه شب با حضور قشرهای مختلف مردم در تالار قدس مجتمع آموزش عالی امام (ره) قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این آیین پس از تلاوت آیه‌هایی چند از کلام‌الله مجید و نواخته شدن سرود مقدس جمهوری اسلامی توسط گروه ارکستر سپاه قم، مدیر موسسه فرهنگی سیره شهدا طی سخنانی با بیان اینکه شهیدان زندگی مجاهدانه داشتند، به ذکر ویژگی این نوع از زندگی پرداخت و اظهار داشت: زندگی مجاهدانه مسیریاب آسمانی نیاز دارد، که از طریق قرآن، ولایت، مرجعیت و روحانیت میسر می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری همچنین استفاده از فرصت‌ها و مجاهدت حداکثری را دومین ویژگی زندگی مجاهدانه دانست و گفت: مقاومت و صبر نیز ویژگی دیگر زندگی مجاهدانه است.

وی در ادامه، ساکنان شهرک‌های شیعه‌نشین نبل و الزهرا را نمونه بارز مقاومت توصیف کرد و گفت: این شیعیان مقاوم، سه سال در محاصره بودند، و فهمیدند که این مسیر به مقاومت احتیاج دارد، و تا استقامت نکنیم به نتیجه نمی‌رسیم.

آیین بزرگداشت سالگرد شهیدان نبل و الزهرا در قم برگزار شد

وی همچنین یادآور شد: برخی‌ها بسیجی‌ بودند، اما مقاومت خود را از دست دادند و ساکت شدند، کسانی که مقاومت می‌کنند، در حقیقت این پیام را از قرآن گرفتند که هر چقدر سختی بیشتر باشد، موفقیت شیرین‌ تر است.

ماندگاری با بیان اینکه وعده حضرت امام‌(ره) مبنی بر جمع شدن بساط سلطنت و رفتن صدام به زباله دان تاریخ تحقق پیدا کرده است بیان داشت: امام به ما وعده داد که آمریکا و اسرائیل و آل سعود هم نابود خواهند شد، از این رو شک نکنید وعده‌های این مرد الهی که وعده‌های الهی بوده، محقق می‌شود.

مدیر سیره شهدا تاکید کرد: خداوند فرموده هیچ طاغوتی دوام پیدا نمی‌کند.

حجت‌الاسلام ماندگاری همچنین مراقبت از هوای نفس و امید به آینده را نیز از ویژگی‌های زندگی‌ مجاهدانه برشمرد و گفت: شیاطین جن و انس ما را محاصره کردند، در این فتنه اخیر نیز توانستند نسل جوان را گول بزنند و فریب دهند.

وی همچنین با بیان این مطلب که منافقان، سلطنت طلب‌ها، سلبریتی‌های نمک‌ نشناس، ایران اینترنشنال و بی.بی.سی می‌گویند مردم ایران شما دوست داشتنی هستید افزود: خدا، رهبری، علما و بسیج و سپاه هم می‌گویند مردم ایران شما دوست داشتنی هستید، اما کدام راست و کدام یک دروغ می‌گویند؟

حجت‌الاسلام ماندگاری با اشاره به آیه ۵۴ سوره مائده گفت: طبق این آیه، منافقان دروغ می‌گویند، اگر آمریکایی‌ها مردم ایران را دوست داشتند، چرا ۴۴ سال اموالشان را بلوکه و آنها را تحریم کردند، و چرا داروی بیماران پروانه‌ای را نمی‌دهند؟

وی اضافه کرد: اگر سلطنت‌ طلب‌ها می‌گویند مردم ایران دوست داشتنی هستند، چرا خانواده شاه ملعون دارایی‌های ملت ایران را دزدیدند و بردند، و دارند عشق و حال می‌کنند، و به مردم ایران می‌گویند به میدان بروید.

وی افزود: اگر منافقان مردم ایران را دوست دارند، چرا ۱۷ هزار نفر را به شهادت رساندند، و با صدام همکاری کردند.

ماندگاری خاطرنشان کرد: اگر سلبریتی‌های نمک نشناس می‌گویند مردم ایران را دوست داریم، چرا اموال خود را فروختند و رفتند عشق و حال می‌کنند، و به جوانان می‌گویند به میدان بیایید، پس این‌ها دروغ می‌گویند، آنهایی راست می‌گویند که در این ۴۴ سال در زلزله، سیل، جنگ و کرونا کنار مردم ایران بودند.

وی بیان کرد: سپاه پاسدارانی که امروز تحریمش می‌کنند، و می‌گویند شما تروریست هستید، همین سپاه به تعبیر حضرت امام اگر نبود، کشور هم نبود.

آیین گرامیداشت سالگرد آزادسازی شهرک‌های شیعه‌نشین نبل و الزهرا به همت جامعه‌المصطفی العالمیه و گردان چهار بسیج امام حسین (ع)، لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب (ع) قم ترتیب یافته بود.

در این آیین والدین چند تَن از شهیدان مدافع حرم که در این حماسه غرورآفرین به شهادت رسیدند، و مزار آنان در شهر قم قرار دارد، مورد تجلیل و تکریم قرار گرفتند.

شهرک‌های شیعه‌نشین نبل و الزهرا در شمال غربی حلب که به پایتخت اقتصادی سوریه معروف است، قرار دارند.

جمعیت آنها که از توابع منطقه اعزاز این استان به شمار می‌آیند بالغ بر 70 هزار تَن است و به همین دلیل از اهمیت جغرافیایی و راهبردی بالایی برخوردار هستند.

این دو شهرک پس از چهار سال، در بهمن‌ماه ۱۳۹۴ با جانفشانی و مجاهدت نیروهای مقاومت، از محاصره تکفیری‌ها آزاد شدند.

آیین بزرگداشت سالگرد شهیدان نبل و الزهرا در قم برگزار شد

آیین بزرگداشت سالگرد شهیدان نبل و الزهرا در قم برگزار شد

آیین بزرگداشت سالگرد شهیدان نبل و الزهرا در قم برگزار شد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha