فاطمی امین با وزارت صمت آشنایی خوبی دارد/ تغییر وزیر به نفع صنعت و تولید نیست

تهران - ایرنا - رییس خانه صنعت و معدن استان گیلان گفت: استیضاح وزیر صمت که آشنایی خوبی با این وزارتخانه دارد کار درستی نیست و به نفع بخش صنعت و تولید نخواهد بود.

فرحمند پورعلی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: وی همان گونه که توسط مجلس شورای اسلامی تأیید شدند دارای برنامه‌هایی بودند و باید اجازه داد تا برنامه‌های خود را پیاده و اجرایی کنند.

وی اضافه کرد: این در حالی است که تجربه ثابت کرده استیضاح و اینکه فرد دیگری بر سرکار بیاید سبب اتلاف وقت و آسیب به این بخش می‌شود.

پور علی ادامه داد: وزارت صمت، وزارتخانه بسیار بزرگ و حساسی است که فاطمی امین با توجه به اینکه قبلاً در این وزارتخانه فعالیت داشته آشنایی خوبی با آن دارد.

وی تاکید کرد: بر همین اساس انتظار می‌رود که به وی مهلت داده شود تا بتواند برنامه‌های خود را اجرایی و پیاده سازی کند.

هیات رییسه مجلس چهارشنبه ۲۷ مهرماه اعلام کرد، با توجه به اینکه استیضاح فاطمی امین در تاریخ ۱۰ مهرماه به کمیسیون مربوطه ارجاع شد و اکنون مهلت قانونی آن به پایان رسیده است، بدین وسیله استیضاح آقای سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام وصول می‌شود.

مطابق با ماده ۲۲۳ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، وزیر حداکثر به مدت ۱۰ روز فرصت دارد در صحن علنی مجلس حاضر شده و توضیحات لازم را ارائه دهد.

قرار است جلسه بررسی استیضاح وزیر صنعت، معدن، تجارت هفته دوم آبان و پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha