۱۶ مهر ۱۴۰۱، ۱۱:۳۰
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84906318
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

۸۰ هزار دانشجوی گیلانی سال تحصیلی جدید را حضوری آغاز کردند

رشت _ ایرنا - آموزش‌های حضوری دانشجویان دانشگاه‌های گیلان پس از ۲ سال وقفه وبرگزاری کلاس های غیرحضوری و مجازی از امروز "شنبه" با حضور ۸۰ هزار دانشجو آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دانشگاه های استان اعم از دانشگاه گیلان، آزاد اسلامی، پیام نور و جامع علمی و کاربردی در مناطق مختلف از امروز آموزش حضوری خود را آغاز کرده اند.

طی دو سال گذشته عمده آموزش های دانشجویان به دلیل شیوع کرونا به صورت غیرحضوری و مجازی برگزار می‌شد.

رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه تمهیدات لازم برای آموزش حضوری دانشجویان در این دانشگاه اتخاذ شده است، گفت: خوابگاه‌ها، سلف غذاخوری دانشجویان، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها برای آموزش حضوری دانشجویان آماده است.

دکتر فرید نجفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: دانشگاه گیلان دارای حدود ۱۹ هزار دانشجو است که چهار هزار نفر از آنان ورودی جدید هستند.

وی با بیان اینکه این تعداد دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه گیلان مشغول به تحصیل هستند، افزود: این دانشگاه دارای بیش از ۶۰۰ عضو هیأت علمی است.

دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاهی جامع و بزرگترین دانشگاه شمال کشور، دارای یک پردیس دانشگاهی و ۱۰ دانشکده شامل ادبیات و علوم انسانی، مهندسی مکانیک، علوم کشاورزی، فنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، منابع طبیعی، علوم ریاضی، فنی و مهندسی شرق گیلان، معماری و هنر، علوم پایه و ۲ پژوهشکده گیلان شناسی و حوضه آبی دریای خزر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان نیز با اشاره به آغاز رسمی آموزش حضوری دانشجویان در این دانشگاه گفت: ۴۵ هزار دانشجو مقاطع مختلف در مراکز و واحدهای این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.  

دکتر محمد دوستار اظهار داشت: آموزش دانشجویان مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی گیلان، پس از بیش از ۲ سال مجازی و غیرحضوری، حضوری شده‌ است.  

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی گیلان نیز از آغاز آموزش حضوری دانشجویان این دانشگاه خبر داد و عنوان کرد: این دانشگاه دارای حدود چهار هزار دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی است که ۲ هزار و ۷۱۴ نفر از آنان ورودی‌های جدید هستند.

دکتر ابراهیم کازرونی منفرد در این رابطه به ایرنا گفت: دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان گیلان دارای ۱۵ مرکز با نزدیک ۴۰۰ مدرس است.

۱۲ هزار دانشجو نیز در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور استان گیلان تحصیل می کنند، رئیس این دانشگاه گفت: آمادگی لازم برای آموزش حضوری دانشجویان فراهم است.

دکتر مهرداد توکلی راد با بیان اینکه دانشگاه پیام نور دانشگاهی متفاوت نسبت به دانشگاه های دیگر است گفت: آموزش ترکیبی از آموزش های این دانشگاه است، بخشی از آموزش ها را همچنان غیرحضوری ادامه خواهیم داد اما در کنار آن آموزش حضوری خواهیم داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha