۱۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۷
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84027363
۰ نفر

برچسب‌ها

رشته های جدید در دانشگاه علمی کاربردی گیلان ایجاد شد

رشت - ایرنا- رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان گیلان از ایجاد رشته های جدید در مقطع کاردانی و پذیرش دانشجو از سال تحصیلی جدید در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، بابک نوروزی روز شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان در رشت افزود: امسال برای اولین بار در کشور رشته جدید طراحی و ساخت عینک و محافظ های چشمی عدسی و قاب عینک با همکاری اتحادیه عینک سازان ایجاد شده که امسال دانشجو در این رشته پذیرش می شود.

وی اظهار داشت: مدیریت بازرگانی بین الملل، مدیریت تجاری سازی و کسب و کار و رشته مرتبط با بخش کشاورزی شامل گیاهان زینتی از جمله دیگر رشته های جدیدی است که در دانشگاه علمی و کاربردی استان گیلان راه اندازی شده است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی گیلان با بیان اینکه ثبت نام در این دانشگاه در دوره های کاردانی و کارشناسی از یازدهم شهریور آغاز شده و تا هجدهم همین ماه ادامه دارد، خاطر نشان کرد: ۱۶ مرکز علمی و کاربردی در این استان شامل ۷۳ کد رشته کاردانی و ۵۴ کد رشته کارشناسی فعال است.

وی با اشاره به تحصیل پنج هزار و ۱۹۵ دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی استان گیلان اضافه کرد: از این تعداد یک هزار و ۸۸۲ نفر زن و سه هزار و ۳۱۳ نفر مرد هستند که با شروع سال تحصیلی جدید و اتمام ثبت نام این اعداد ممکن است تغییر کند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی گیلان اظهار داشت: یک هزار و ۵۹ مدرس برای آموزش دانشجویان این دانشگاه همکاری دارند این تعداد رابطه استخدامی ندارند بلکه همگی دارای کد مدرسی بوده و از طریق فراخوان کد مدرسی دریافت می کنند.

وی درباره نحوه برگزاری کلاس های دانشگاه علمی کاربردی استان گیلان در سال تحصیلی جدید خاطر نشان کرد: آموزش تمامی دروس نظری به صورت غیرحضوری از طریق سامانه های در نظر گرفته شده از سوی دانشگاه انجام می گیرد ضمن اینکه دروس عملی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری به صورت حضوری برگزار می شود.

نوروزی در ادامه با بیان اینکه برخورداری از فضای فیزیکی برای بخش آموزش و فضای کارگاهی در دانشکاه بسیار مورد تاکید است، تصریح کرد: برای تاسیس مراکز جدید در دانشگاه علمی کاربردی برخورداری از فضای کارگاهی و آموزش از اولویت ها است.

پنج هزار و ۱۹۵ دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی استان گیلان مشغول به تحصیلند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =