بومی سازی داروی بهبود سندروم متابولیک در کشور به همت دانش‌بنیان‌ها

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی با دریافت تسهیلات تولید صنعتی از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن و تامین بخشی از هزینه‌های تولید موفق به بومی سازی داروی بهبود سندروم متابولیک شد.

به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا، کامران شورگشتی مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت فضل دارو خیام در ارتباط با این محصول گفت: این داروی گیاهی با نام تجاری گلوکوبر ۳۰۰، دبر پایه عصاره ساقه و ریشه زرشک تهیه شده است و بیشترین کاربرد آن در بهبود علایم سندرم متابولیک (کمک به کاهش قند خون و هایپر لیپیدمی در بیماران مبتلا به سندروم متابولیک) است.

وی ادامه داد: این فرآورده حاوی عصاره‌ تغلیظ شده‌ ریشه و ساقه‌ زرشک است و با داشتن مواد موثره‌ ترکیبات آلکالوییدی متعدد از جمله بربرین، از طریق مکانیسم‌های مختلف می‌تواند به طور موثری باعث بهبود علایم سندرم متابولیک شود.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، شرکت‌های پخش دارو، داروخانه‌ها، پزشکان متخصص، بیماران مبتلا به سندرم متابولیک، دیابتیک و افراد با چربی خون بالا را از جمله مصرف‌کنندگان نهایی این محصول عنوان کرد.

شورگشتی در ارتباط با میزان رقابت و برابری این محصول با سایر محصولات مشابه گفت: این دارو تنها داروی تولید شده در داخل کشور برای بهبود سندروم متابولیک است، نمونه مشابه این محصول در بازار دارویی امریکا باقیمت ۲۵ دلار به فروش می‌رسد اما محصول گلوکوبر در بازار ایران با قیمت ۵ دلار به فروش می‌رسد.

این محصول برای اولین بار در کشور تولید شده است و فاقد نمونه مشابه در بازار دارویی ایران و همچنین فاقد رقیب داخلی است.

مدیرعامل شرکت فضل دارو خیام با ابراز رضایت از دریافت تسهیلات از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن گفت: ما از تسهیلات تولید صنعتی صندوق سلامت ثامن برای  اجرای پروژه گلوکوبر۳۰۰  استفاده کردیم و از تسهیلات دریافتی رضایت کامل داریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha