۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 84752327
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کرم گیاهی پیشگیری از ترک‌ پوستی ناشی از بارداری تولید شد

تهران- ایرنا- یک شرکت تولیدی با دریافت تسهیلات سرمایه ‌در گردش از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن و تامین بخشی از هزینه‌های تولید، موفق به تولید و عرضه کرم گیاهی پیشگیری از ترک‌های پوستی ناشی از بارداری برپایه اختراع ایرانی شد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، مریم حسینی مدیرعامل شرکت توس آمیتیس آریایی، درباره محصول تولیدی این شرکت گفت: کرم پیشگیری از ترک بارداری در افزایش خاصیت کشسانی و لطافت پوست نقش بسزایی دارد و استفاده از آن در حین بارداری، باعث جلوگیری از ایجاد ترک پوستی و آویختگی پوست زیر شکم پس از زایمان می‌شود.

وی افزود: عارضه استریا یا ترک پوستی دوران بارداری، عارضه ناراحت‌کننده برای خانم‌ها است و معمولا قابل برگشت نیست و درمان‌های جراحی نیز بسیار پر هزینه هستند؛ به همین دلیل استفاده از این کرم در طول بارداری علاوه بر تاثیرگذاری چشم‌گیر، توجیه اقتصادی نیز دارد.

حسینی در باره مزیت این کرم نسبت به سایر محصولات مشابه موجود گفت: محصولات داخلی و خارجی موجود در بازار معمولا در طول بارداری یا بعد از بارداری مورد استفاده قرار می‌گیرند و فرمول خاصی برای دوره بارداری و پیشگیری ندارند، اما محصول تولیدی ما برای استفاده در طول بارداری است تا به این ترتیب خاصیت کشسانی پوست را زیاد کند و پوست تا ماه نهم بارداری آسیبی نبیند.

مدیرعامل شرکت فناور توس آمیتیس درخصوص تسهیلات دریافتی از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن اظهار دشات: فعالیت فروش ما از سال گذشته شروع شد، اما برای افزایش تولید و توسعه بازار نیاز به نقدینگی برای خرید مواد اولیه داشتیم که برای این مورد از صندوق سلامت ثامن تسهیلات سرمایه در گردش دریافت کردیم.

حمیدرضا فرهادی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، درباره این محصول گفت: کرم پیشگیری از ترک بارداری تولیدی این شرکت به دلیل نوع ساخت منحصر به فرد در بکارگیری گیاهان دارویی، ثبت اختراع کشوری دارد که وجه تمایز قوی نسبت به رقبای خود در بازار کنونی است و همچنین مجوز غذا و دارو را نیز دریافت کرده و در داروخانه‌های کشور قابل دسترسی است.

بر اساس اعلام روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن، فرهادی درباره نتایج تحقیقات مستند دانشگاهی عنوان کرد: بطور قطع محصولی که نتایج مستند دانشگاهی دارد، اقبال بیشتری برای معرفی به بیمار توسط پزشک خواهد داشت، در حال حاضر نتایج پژوهش‌ها روی این محصول در یکی از نشریه‌های معتبر اروپایی در نوبت انتشار قرار دارد. این نتایج نشان می‌دهد خانم‌هایی که از این محصول در طی بارداری استفاده می‌کنند، دچار عارضه استریا یا ترک پوستی نمی‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha