۱۲ شهریور ۱۴۰۱، ۱۱:۱۲
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 84876283
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

تولید داروی گیاهی درمان آسم کودکان با تلاش فناوران ایرانی

تهران- ایرنا- یک شرکت فناور ایرانی موفق به تولید داروی گیاهی کمک به درمان آسم کودکان بالای هفت سال شد.

به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا، عباس زجاجی مدیرعامل شرکت زجاج درمان توس در خصوص این دستاورد گفت: این داروی گیاهی زد-کاف (z-k) نام دارد و تنها داروی کمک به درمان آسم کودکان بالای هفت سال است.

وی خاطرنشان کرد: این دارو در قالب شربت، ترکیبی از موثرترین گیاهان دارویی است که در منابع طب سنتی ایرانی و منابع بین‌المللی در درمان آسم موثر هستند از جمله عناب، شیرین بیان، ختمی خبازی، پرسیاوشان، سرخارگل، گل بنفشه، زوفا انتخاب شده و اثرات مفید آن در کارآزمایی بالینی به اثبات رسیده است. این شربت خصوصا در کاهش میزان سرفه‌ها در کودکان آسماتیک و به دنبال عفونت‌های تنفسی موثر است.

این فناور از جمله مزایای این محصول را نداشتن عوارض داروهای شیمیایی، کمک به روال درمان آسم کودکان، بهبود عملکرد ریه، کاهش تعداد و شدت سرفه‌های روزانه و شبانه، بهبود تنگی نفس و تقویت سیتم ایمنی بدن عنوان کرد.

زجاجی درمورد بازار هدف این محصول گفت: مصرف‌کنندگان این دارو، کودکان بالای هفت سال هستند؛ بنابراین بازار هدف این محصول متخصصان اطفال، فوق تخصص نوزادان و متخصصان عفونی هستند.

وی به دریافت تسهیلات از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن اشاره کرد و گفت: در مرحله نهایی تولید محصول از تسهیلات این صندوق استفاده کردیم و با توجه به درصد سود کم، این وام در تولید این محصول کارگشا بود.

مدیرعامل شرکت زجاج درمان توس با بیان اینکه این دارو مشابه داخلی ندارد و ثبت اختراع شده است، یادآور شد: صندوق پژوهش وفناوری سلامت ثامن با پرداخت تسهیلات تولید صنعتی به این شرکت، تلاش کرده که زمینه تولید انبوه این محصول را در کشور فراهم کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha