۱۴.۴ درصد تسهیلات رونق تولید کشور را بانک‌های سمنان پرداخت کردند

سمنان-ایرنا- استاندار سمنان گفت: بر اساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، ۱۴.۴ درصد تسهیلات رونق تولید کشور توسط بانک‌های استان سمنان پرداخت شده است.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، سیدمحمد رضا هاشمی در جلسه شورای اداری استان که در سالن جلسات یادگار امام (ره) استانداری سمنان برگزار شد، افزود: سفر رییس جمهوری به استان با بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات برای استان، از دستاوردهای مهم و ارزنده در سال ۱۴۰۰ بود. 

وی ادامه داد: برگزاری سفر رییس جمهوری، تخصیص اعتبارات، رتبه اول پرداخت تسهیلات رونق تولید و بازگرداندن واحدهای راکد به چرخه تولید از جمله دستاوردهای ارزنده استان در سال ۱۴۰۰ است.

هاشمی اظهار داشت: تا به امروز و در راستای عمل به شعار سال و رونق تولید، با اقدامات خوب ستاد احیای واحدهای راکد استان و مساعدت سایر دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی، ۳۳ واحد راکد به چرخه تولید بازگشته است.

وی تصریح کرد: راه اندازی واحدهای تولیدی راکد علاوه بر ایجاد اشتغال، تامین معیشت و بهبود اقتصاد خانوار، باعث نشاط اجتماعی می شود.

نرخ تورم در سمنان پایین تر از میانگین کشوری است

هاشمی بیان کرد: تاکنون با ۱۳ وزیر در راستای پیگیری مشکلات و مباحث استان دیدار و گفت وگو داشتیم و ضرورت دارد تاقبل از پایان سال مالی اقدامات لازم برای جذب حداکثری اعتبارات توسط دستگاه های اجرایی استان در دستور کار قرار گیرد چرا که کوتاهی در این حوزه به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته و در ادامه سفر پر خیر و برکت دولت مردمی آیت الله سید ابراهیم رئیسی به استان، قرارداد خرید دو هزار دستگاه اتوبوس دیزلی درون شهری مابین وزارت کشور و گروه تولیدی عقاب افشان منعقد شده است که از دیگر دستاوردهای ارزنده در سال ۱۴۰۰ است.

هاشمی ادامه داد: امروز با اقدامات صورت گرفته توسط دولت، واکسن کرونا به وفور در اختیار مردم قرار دارد و همه می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

وی توسعه متوازن در استان از غرب تا شرق را اولویت اصلی و اساسی دانست و گفت: در حوزه تخصیص و هزینه کرد اعتبارات، توسعه متوازن در سطح استان رعایت می‌شود و در همین زمینه اشتغال خانگی زنان بی سرپرست از دیگر موارد مورد تاکید است که ضرورت دارد توانمند سازی زنان بی سرپرست استان از طریق پرداخت تسهیلات در دستور کار قرار گیرد.

استاندار سمنان تصریح کرد: تلفات جاده ای در راه های استان در ایام نوروز یکی از مواردی است که اقدامات در خصوص کاهش این موارد از جمله ایمن سازی و بهسازی نقاط حادثه خیز، اطلاع رسانی، ترغیب مسافران به ورود به شهرها و برپایی نمایشگاه ها در ورودی شهر ها در دستور کار قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha