نهمین سفر استانی رییس‌جمهوری و پیگیری دستاوردهای آن برای سمنان

رییس‌جمهوری پنجشنبه سیزدهم آبان ۱۴۰۰ در نهمین سفر استانی خود وارد فرودگاه سمنان شد و مورد استقبال حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان  قرار گرفت.

رییس جمهوری در نخستین برنامه سفر استانی به شهرستان مهدیشهر در شمال سمنان رفت و در سیاه چادرهای عشایر منطقه حضور یافت و با مسایل و مشکلات عشایر آشنا شد. سپس در این شهرستان به منطقه صنعتی سرزد و از دو واحد تولیدی، شامل یک واحد صادرکننده لوازم سرمایشی و گرمایشی و یک واحد در حال تغییر خط تولید با ظرفیت اشتغالزایی برای بیش از سه هزار نفر بازدید کرد.

آیت الله رئیسی در سمنان با حضور و زیارت از امامزاده یحیی بن موسی(ع) مزار شهدا را گل افشانی و به مقام والای آنان ادای احترام کرد. وی در منطقه بافت تاریخی سمنان به گفت و گو با مردم پرداخت و برخی نامه ها و مطالبات مکتوب شهروندان را دریافت کرد.

رییس جمهوری خارج از برنامه های سفر خود در تجمع ۱۳ آبان در مصلای سمنان حضور یافت و سخنرانی کرد.

دیدار با نخبگان، علما، خانواده شهدا و ایثارگران و برخی اقشار مختلف مردمی، حضور در نشست شورای اداری استان و نشست خبری با رسانه ها از دیگر برنامه های سفر استانی آیت‌الله رئیسی بود.

رییس‌دفتر رییس‌جمهوری، معاون اجرایی رییس‌جمهوری، معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه و وزیران کشور، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، دادگستری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، آیت‌الله رئیسی را در این سفر همراهی کردند.

خبرنگاران ایرنا ضمن پوشش خبری و تصویری سفر، به بیان مطالبات مردمی در حوزه‌های مختلف از رییس‌جمهوری و پیگیری‌های مصوبات سفر پرداخته‌اند که اخبار مرتبط با این رویداد را می‌توانید در این پرونده خبری بخوانید.

برچسب‌ها

اخبار پرونده