۱۴ اسفند ۱۴۰۰، ۱۰:۴۳
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 84671143
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مایک پنس خواهان تشدید تحریم‌ها علیه روسیه شد

۱۴ اسفند ۱۴۰۰، ۱۰:۴۳
کد خبر: 84671143
مایک پنس خواهان تشدید تحریم‌ها علیه روسیه شد

تهران – ایرنا – مایک پنس معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا در رشته توئیتی در واکنش به جنگ اوکراین خواستار تشدید تحریم ها علیه مسکو از جمله نفتکش های روسیه شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، پنس در بخشی  از رشته توئیت خود نوشت: نیازی به تحریم قایق های (تفریحی) روسیه نداریم، نیاز است تا نفتکش  های آنها راتحریم کنیم.

در ادامه  این رشته توئیت پنس نوشت: بعنوان یکی از اعضای حزبی که در جنگ سرد  پیروز شد، ما باید پیامی گوش خراش بفرستیم مبنی براینکه «پوتین باید بهای آن را بپردازد».

در ادامه رشته توئیت معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا که از نطق وی در جریان نشست کمیته ملی حزب جمهوریخواه در نیواورلئان گرفته شده بود، می افزاید: جمهوریخواهان می دانند که جهان آزاد باید هر آنچه از دستمان بر می آید؛ به استثنای اعزام نیروهایمان، برای پایان بخشیدن به تهاجم روسیه به اوکراین و توانا ساختن اوکراینی ها برای دفاع از آزادیشان، انجام دهیم، پوتین تنها (حرف) زور را می فهمد.

پنس درادامه  افزود: ما بایداز این دولت (دولت بایدن) خواهان افزایش فوری هزینه نظامی شویم، اوکراینی های را با تسلیحات مرگبار مسلح سازد، تمامی موسسات مالی روسیه، تمامی صادارات جهانی نفت روسیه را تحریم کند و اکتشافات نفت و گاز در آمریکا را مجوز از سرگیری دهد.

مایک پنس خواهان تشدید تحریم‌ها علیه روسیه شد

حمایت از ناتو

دربخش دیگری از این رشته توئیت مایک پنس آمده است: آنهایی که بسط و گسترش ناتو را عامل تهاجم روسیه به اوکراین می دانند، از خود بپرسند؛ دوستان ما امروز در کشورهای اروپای شرقی، اگر ناتویی وجود نداشت، کجا می بودند؟ امروز اگر ناتو مرزهای آزادی را بسط و گسترش نداده بود، تانک های روسیه کجای می توانستند باشند.

مایک پنس بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ میلادی بعنوان چهل و هشتمین معاون رئیس جمهوری آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ بود.

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه(۲ اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.

 پوتین بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه(۵ اسفند ماه) در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.

همزمان با ادامه آتش جنگ، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه درحال افزایش است.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha