۲.۵میلیارد ریال برای بیماران نیازمند بستری در خانه در چهارمحال و بختیاری هزینه شد

شهرکرد- ایرنا- مدیر درمان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال به منظور تهیه دارو و اقلام مصرفی بیمه‌شدگان نیازمند بستری در خانه طی سالجاری هزینه شد.

محمود فروزنده روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای تکریم بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی و ارائه خدمت مطلوب به بیماران نیازمند به خدمات درمانی بستری در منزل، سازمان تامین اجتماعی در خصوص نحوه تحویل لوازم و مواد مصرفی سازمان تامین اجتماعی تسهیلاتی برای بیماران در نظر گرفته است.

وی افزود: براساس بخشنامه ۸۲۱۴ مدیریت‌های درمان می‌توانند اقلام مصرفی پزشکی را به بیماران بیمه‌شده اجباری تامین اجتماعی، مستمری‌بگیر و یا بازنشسته که در اثر بیماری‌های مختلف بطور کامل ناتوان حرکتی شده و جهت دریافت خدمات درمانی نیازی به بستری در بیمارستان نداشته و در منزل بستری بوده و نیازمند استفاده به برخی اقلام و مواد مصرفی پزشکی است.

مدیر درمان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: بیماران قطع نخاعی (پاراپلژیک و کوادری پلژیک)، بیماران پروانه‌ای، بیماران مبتلا به دوشن، بیماران مبتلا به آلزایمر پیشرفته، فلج‌های اندامی ناشی از بیماری MS و ALS ، حسب شرایط ویژه و با تایید کمیته تخصصی اقلام دارویی خود را در خانه دریافت می‌کنند.

فروزنده با بیان اینکه این مدیریت در سالجاری به ۵۲ نفر از بیماران قطع نخاعی خدمات‌رسانی کرده است، تصریح کرد: همچنین اقلام مورد نیاز این بیماران را بین آنها توزیع کرده است.

 به گزارش ایرنا، تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری با پنج مرکز درمانی سرپایی و یک بیمارستان در بخش درمان مستقیم به جمعیتی حدود ۴۸۰ هزار نفر بیمه شده سازمان حدود نیمی از جمعیت استان خدمات درمانی ارائه می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha