۱۴ بهمن ۱۴۰۰، ۲۲:۱۰
کد خبرنگار: 2207
کد خبر: 84637712
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزیدگان جشنواره شعر فجر خراسان جنوبی معرفی شدند

بیرجند - ایرنا - نهمین جشنواره شعر فجر خراسان جنوبی به میزبانی شهرستان خوسف با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا در آیین اختتامیه نهمین جشنواره استانی شعر فجر که روز پنجشنبه در خوسف برگزار شد، سه نفر برگزیده و هفت نفر شایسته تقدیر جشنواره معرفی شدند.

با نظر هیات داوران، جواد صفری از سرایان مقام اول و لوح تقدیر، تندیس جشنواره و هدیه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال، حمیدرضا نظری از طبس مقام دوم و لوح تقدیر، تندیس جشنواره و هدیه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال و صفیه قومنجانی از فردوس مقام سوم و لوح تقدیر، تندیس جشنواره و هدیه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال را کسب کردند.

همچنین به مسلم یوسفی از طبس، علیرضا ذوالفقاری، علیرضا کوچی، سید امیرمهدی حسینی و ام‌البنین جمالی از بیرجند، ناهید رضاپور از نهبندان و فهیمه قیصری از طبس به عنوان شایسته تقدیر جشنواره از نگاه داوران لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال اهدا شد.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: شهرستان خوسف دیار شعر، علم و فرهنگ و دارای علما و شعرای بزرگی در استان و کشور است.

محمود رمضانی با اشاره به اینکه شعر در بطن زندگی مردم ایران قرار دارد افزود: نمی‌توان تاثیر شعر را در رویدادهای بزرگ تاریخی همچون انقلاب و جنگ تحمیلی نادیده گرفت.

وی با بیان اینکه فراخوان نهمین جشنواره استانی شعر فجر در آبان امسال منتشر شد گفت: شعرای استان استقبال خوبی داشتند و ۵۰۰ اثر از ۱۶۰ شاعر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

فرماندار خوسف هم گفت: این شهرستان مهد علم ادب، فرهنگ و هنر است و آمادگی دارد میزبان دهمین جشنواره شعر فجر در سطح ملی باشد.

محمدعلی آخوندی افزود: خوسف از نظر تاریخی و علمی جایگاه ویژه‌ای در خراسان جنوبی و حتی شرق کشور دارد و بزرگانی همچون ابن حسام خوسفی، خاندان عبادی، دکتر شکوهی، استاد ناقوس، خاندان راشد محصل، رحیمی، مالکی و رفیعی به استان و کشور خدمات زیادی کرده‌اند.

وی گفت: به‌رغم همه توطئه‌های دشمنان، چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را شاهدیم و این مسیر فرهنگی و اعتقادی را استوار ادامه خواهیم داد.

فرماندار خوسف اضافه کرد: شعر یک زبان گویا است که هرگاه بخواهیم تاثیرگذاری یک متن و عبارت را برای افراد بیشتر کنیم به شعر رو می‌آوریم لذا تاثیرگذاری شعر و جذابیت آن بیشتر است.

وی گفت: شعر جایگاه زبان فارسی را غنی‌تر کرده و تاثیر فرهنگ در توسعه یک جامعه بسیار بیشتر از سایر فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی است.

نهمین دوره جشنواره شعر فجر خراسان جنوبی با حضور هیات داوران متشکل از عبدالجبار کاکایی، محمود اکرامی‌فر و حمید شکارسری برگزار شد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان خوسف در فاصله ۳۶ کیلومتری بیرجند است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha