۸۴۹ طرح عمرانی و اقتصادی همزمان با دهه فجر در آذربایجان‌غربی افتتاح می‌شود

ارومیه- ایرنا- مشاور رسانه‌ای و امور هماهنگی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ۸۴۹ طرح عمرانی، خدماتی و اقتصادی با ۴۱ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال هزینه طی دهه فجر امسال در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

علی رزازی روز سه‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: از این میزان ۴۸۴ طرح عمرانی بوده و برای این طرح‌ها ۳۰ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: همچنین از مجموع طرح‌های قابل افتتاح  ۳۶۵ طرح اقتصادی بوده و برای این طرح‌ها نیز ۱۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مشاور رسانه‌ای و امور هماهنگی استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: همچنین در دهه مبارک فجر امسال، ۶۱ طرح عمرانی با ۳۱ هزار میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده، در سطح آذربایجان‌غربی کلنگ زنی می‌شود.

رزازی تاکید کرد: در بخش اقتصادی نیز ۶ طرح اقتصادی با یک هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده، در آذربایجان‌غربی کلنگ زنی می‌شود.

وی افزود: میزان اشتغال‌زایی طرح‌های اقتصادی امسال در آذربایجان‌غربی ۲ هزار و ۷۲۸ نفر برآورد شده است.

مشاور رسانه‌ای و امور هماهنگی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: افتتاح ٢۴ پروژه گازرسانی، بهره‌برداری از ۱۰ هزار کلاس درس، افتتاح ۲ طرح برق منطقه‌ای و ۱۱۵ طرح برق رسانی، افتتاح هشت طرح علوم پزشکی و واگذاری ۴۹۹ واحد به مددجویان کمیته امداد و ۴۶ واحد به مددجویان بهزیستی از طرح‌های شاخص دهه فجر است.

رزازی بیان کرد: کلنگ زنی ١٠ پروژه گازرسانی، کلنگ زنی ١٩ پروژه علوم پزشکی ک کلنگ زنی بیش از چهار هزار واحد مسکن ملی از طرح‌های شاخص قابل کلنگ‌زنی است.

به گزارش ایرنا، برنامه های دهه فجر از امروز آغاز شد و تا جمعه هفته آینده، ۲۲ بهمن ماه جاری ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha