محرومیت زدایی، هدف طرح های افتتاحی هفته دولت در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- طرح‌های قابل توجهی طی هفته دولت امسال از دوم شهریور تا روز گذشته (ششم شهریور) در جای جای آذربایجان غربی افتتاح شد که مهمترین شاخصه اکثر آنان، محرومیت زدایی و استفاده ساکنان مناطق محروم از امکانات مختلف بوده است.

به گزارش ایرنا در پنج روز نخست هفته دولت امسال، طرح های بسیار خوبی به ویژه با محوریت مناطق محروم و نقاط دورافتاده به بهره برداری رسید که گازرسانی، طرح های انتقال و توزیع آب، طرح های روستایی مختلف و طرح هایی در مناطق محروم شهری از جمله آنها بود.

همچنین در این هفته، نگاه ویژه ای نیز به حوزه اشتغال و مقابله با بیکاری وجود داشته و طرح های خوبی نیز در حوزه اقتصادی اجرایی شده است که در کنار ارائه خدمات زیربنایی و زیرساختی می تواند در توسعه مناطق مختلف و کاهش مشکلات مردم به ویژه جوانان بسیار موثر باشد.

۹۳ طرح عمرانی همزمان با هفته دولت در آذربایجان غربی افتتاح می شود

رییس ستاد گرامیداشت هفته دولت در آذربایجان غربی با ارائه گزارشی از طرح های در نظرگرفته شده در راستای افتتاح طی این هفته در استان گفت: ۳۹۳ طرح عمرانی با ۶ هزار و ۹۷۰ میلیارد ریال هزینه، برای افتتاح طی هفته دولت در نظر گرفته شده است.

علی مصطفوی افزود: همچنین در این هفته، ۱۶ طرح اقتصادی با ۱۴ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: با افتتاح این پروژه ها در آذربایجان غربی برای یک هزار و ۲۶۴ نفر فرصت شغلی ایجاد می شود.

رییس ستاد گرامیداشت هفته دولت در آذربایجان غربی بیان کرد: در این هفته ۲۹ پروژه شهری با ۳۷۰ میلیارد ریال توسط شهرداری ها افتتاح خواهد شد.

مصطفوی گفت: در نظر داریم همزمان با هفته دولت امسال، عملیات اجرایی ۳۲ پروژه با هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار را آغاز کنیم.

وی افزود: همچنین در این مدت، سه پروژه عمران شهری با ۵۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده، کلنگ زنی می شود.

وی بیان کرد: در هفته دولت امسال، عملیات اجرایی ۲ پروژه با هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری پیش بینی شده آغاز خواهد شد.

۵۰۰ واحد مسکن روستایی در آذربایجان غربی افتتاح شد

همزمان با هفته دولت، با حضور استاندار آذربایجان‌غربی ۵۰۰ واحد مسکن روستایی در استان به بهره برداری رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی در این خصوص گفت: امسال به مناسبت هفته دولت این تعداد منزل مسکونی روستایی در کل استان با مجموع اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریال شامل ۲۰۰ میلیارد ریال آورده شخصی و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به بهره برداری رسید.

 محمود بدلی افزود: تسهیلات پرداختی به متقاضیان امسال به یک میلیارد ریال رسیده که با سود پنج درصد وباز پرداخت ۲۰ ساله است.

بهره برداری از طرح گازرسانی به ۲۴ روستای آذربایجان‌غربی

همزمان با هفته دولت امسال همچنین طرح گازرسانی به ۲۴ روستای آذربایجان‌غربی به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی در این خصوص گفت: ۲۴ روستای این استان با جمعیت حدود ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار و ۳۷۰ میلیارد ریال هزینه از گاز طبیعی بهره مند شدند.

 علیرضا شیخی اضافه کرد: این ۲۴ روستا در چهار شهر آذربایجان غربی شامل مهاباد، میاندوآب، چایپاره و ارومیه واقع شده که برای اتمام آن ۱۲۵ کیلومتر لوله گذاری انجام شده است.

 وی با اشاره به اینکه با افتتاح این طرح هم اکنون ۷۸ درصد جمعیت آذربایجان غربی از نعمت گاز برخوردار هستند، اظهار داشت: همزمان با این طرح، گازرسانی به ۱۱ طرح واحد صنعتی و ۱۶ روستای دیگر با جمعیتی بالغ بر هزار خانوار نیز در سطح استان با اعتبار بیش از ۲۶۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شده است.

 مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی اظهار داشت: گازرسانی به ۱۰۷ روستای دیگر این استان نیز هم اکنون در دستور کار و مراحل پایانی قرار دارد که طی ۲ هفته آینده به بهره برداری خواهد رسید.

افتتاح ۲۰ کیلومتر بزرگراه با حضور استاندار در آذربایجان‌غربی

۲۰ کیلومتر بزرگراه همزمان با هفته دولت با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در استان به بهره برداری رسید.

برای اجرای این میزان بزرگراه و راه اصلی، هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار، هزینه شده است.

همچنین با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، کلنگ ۲ باب مدرسه ۱۲ کلاسه از محل اعتبارات بازآفرینی شهری در پیرانشهر بر زمین زده شد.

دیگر طرح های افتتاحی طی روزهای گذشته در آذربایجان غربی نیز نشان دهنده توجه ویژه به مناطق محروم در استان است.

افتتاح ۸ طرح عمرانی و خدماتی در اشنویه، ۲۱ طرح مخابراتی در میاندوآب، ۱۰ طرح عمرانی و اشتغال زایی در چالدران شامل طرح های آبرسانی و کمک به مددجویان بهزیستی این شهرستان، ۳۱ طرح عمرانی در مناطق روستایی پلدشت، طرح هادی ۲۰ روستای شهرستان تکاب، ۹ طرح عمرانی در اشنویه شامل کانال های روستایی و طرح های عمران عشایری، ۲ طرح بهسازی منازل مسکونی روستایی در شوط و ۱۴ طرح آبیاری نوین در شاهین‌دژ از جمله طرح هایی است که نشان می دهد محرومیت زدایی مهمترین هدف آنهاست.

البته طرح های اقتصادی نیز یکی از وجوه مختلف طرح های عمرانی در آذربایجان غربی است که در هفته دولت امسال نیز به آن توجه شده است.

افتتاح ۱۸ طرح اقتصادی با بیش از هزار و ۲۰۰ نفر اشتغالزایی در آذربایجان غربی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی در این خصوص گفت: طی هفته دولت امسال، ۱۸ طرح اقتصادی با ۱۷ هزار و ۸۰۰ میبلیارد ریال سرمایه گذاری همزمان با هفته دولت در استان افتتاح شده است.

نادر صادقی افزود: افتتاح این تعداد طرح اقتصادی با ایجاد اشتغال به ۱هزار ۲۶۴ نفر نشان از اهمیت سرمایه گذاری در بخش اقتصادی استان دارد.

وی از افزایش سرمایه گذاری داخلی و خارجی در استان خبر داد و افزود: براساس ارزیابی اتاق بازرگانی کشور، آذربایجان غربی در بخش سرمایه گذاری در ۲ فصل اخیر در رتبه یک یا ۲ کشور قرار داشته است.

۱۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در  شهرک های صنعتی آذربایجان غربی

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی هم در این باره گفت : همزمان با هفته دولت ۹ واحد تولیدی با ۱۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال ۳۰۰ نفر درشهرک ها و نواحی صنعتی استان به بهره برداری رسیده است.

حسن حاتمی افزود: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ طرح تولیدی در شهرک های صنعتی استان دردست ساخت و تجهیز برای بهر برداری تا پایان سال هستند.

به گزارش ایرنا، همه این موارد نشان می دهد که در روزهای ابتدایی فعالیت دولت سیزدهم، اقدامات خوبی در راستای توسعه کشور و محرومیت زدایی در حال شکل گرفتن است که می توان با ادامه آنها در چهار سال آینده و همچنین توجه ویژه به اشتغال جوانان و محرومیت زدایی به صورت موازی، می توان روزهای بسیار خوبی را برای استان هایی نظیر آذربایجان غربی متصور بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha