۴ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۰۷
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 84625271
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

«سعد الحریری» فعالیت سیاسی خود را تعلیق کرد

تهران-ایرنا- رئیس جریان المستقبل و نخست وزیر پیشین لبنان اعلام کرد که فعالیت سیاسی خود را به حالت تعلیق درآورد و در انتخابات پارلمانی شرکت نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان «سعد الحریری» امروز ( دوشنبه ) در سخنانی که محل اقامت خود در بیروت بیان کرد، اظهار داشت: من تعلیق فعالیت سیاسی خود را اعلام می‌کنم و از خانواده ام در حزب المستقبل می خواهم که چنین برنامه ای را انجام دهند. 

وی با این ادعا که متقاعد شده‌ام که هیچ فرصت خوبی برای لبنان تحت نفوذ ایران وجود ندارد، افزود: پس از ترور «رفیق الحریری» انتخاب بر عهده من بود که پروژه سیاسی او را ادامه دهم و نه اینکه خانواده الحریری در سیاست باقی بماند.

سعد الحریری با بیان اینکه جلوگیری از جنگ داخلی در لبنان و تامین زندگی بهتر برای لبنانی ها از پروژه های رفیق حریری بود، تصریح کرد: در اولی موفق شدم اما در دومی موفق نبودم.

رئیس جریان المستقبل لبنان با بیان اینکه تسویه حساب هایی از دوحه و سفر به دمشق برای انتخاب « میشل عون » به من تحمیل و به هزینه من تمام شد، افزود: هر قدمی که برمی‌داشتم به خاطر علاقه‌ام به لبنانی‌ها بود که باعث از دست رفتن ثروت شخصی و دوستان خارجی‌ام می‌شد.

وی با اشاره به اینکه برخی لبنانی ها وی را یکی از ارکان مهم مسبب این فاجعه می دانند، افزود: من تنها پاسخگوی « انقلاب ۱۷ اکتبر » بودم بنابر این استعفای دولت خود را ارائه کردم و پس از آن اصرار بر تشکیل دولت تکنوکرات داشتم.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha