در صورت حمله گسترده اسرائیل به لبنان، ایران وارد عمل خواهد شد

تهران - ایرنا -رسانه های رژیم صهیونیستی با تاکید بر اینکه ارتش این رژیم به علت بیش از هشت ماه جنگ دچار فرسایش شده است، به سران تل آویو هشدار دادند که اگر رژیم صهیونیستی دست به حمله گسترده به لبنان بزند، به احتمال زیاد، ایران وارد عمل خواهد شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، یکی از مجریان شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گفت: جنگ علیه نوار غزه به ما یاد داد که رسیدن به مرحله یکسره کردن وضعیت جنگ زمان زیادی می‌برد و یکسره کردن سریع وضعیت جنگ در این منطقه امکانپذیر نیست.

وی خطاب به مقامات رژیم اسرائیل افزود: اگر به فکر جنگ در شمال (فلسطین اشغالی با لبنان) هستند، بهتر است این سئوال مطرح شود که اگر قرار است به جنگ برویم، آیا توانایی یکسره کردن جنگ را داریم و چقدر زمان برای این امر نیاز است و چه هزینه‌ای خواهد داشت؟

به گفته این مجری صهیونیست، ارتش رژیم صهیونیستی دچار فرسایش است و کاملاً به تسلیحات آمریکایی وابسته و جبهه داخلی این رژیم نیز کاملاً بی‌دفاع است و بنابراین مقامات تل آویو قبل از اینکه تصمیم به گسترش جنگ بگیرند، باید خوب فکر کنند.

در این پیوند، «دانا وایس» مفسر امور سیاسی همین شبکه تلویزیونی با اشاره به عملیات گسترده حزب الله لبنان علیه پایگاه های ارتش رژیم صهیونیستی و شهرک های صهیونیست نشین در شمال فلسطین اشغالی و منطقه اشغالی جولان سوریه گفت: تصاویری که این هفته در شمال (سرزمین‌های اشغالی فلسطین) دیدیم ما را بسیار نگران کرد و همچنین مقامات کاخ سفید نیز نگران شدند زیرا نمی‌خواهند ببینند یک جنگ همه جانبه در شمال به راه بیفتند.

وایس اظهار داشت: اگر [جنگ گسترده] در جبهه شمال شعله‌ور شود، بیشتر احتمالات حاکی از آن است که این بار ایران بی‌طرف نخواهد ماند بلکه فعال خواهد شد و این موضوع، چهره نبرد را به کلی تغییر خواهد داد. به همین دلیل «عاموس هوکشتاین» فرستاده آمریکا روز دوشنبه به اینجا (منطقه) خواهد آمد.

پیشتر شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی ۱۶ خرداد به نقل از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرده بود که ارتش این رژیم برای انجام عملیات قوی در جبهه شمال (سرزمین‌های اشغالی با لبنان) آمادگی دارد.

شبکه تلویزیونی «ریشت کان» رژیم صهیونیستی نیز گزارش داده بود که تعداد نظامیان ذخیره ارتش رژیم اسرائیل تاکنون به ۳۰۰ هزار نفر افزایش یافته است و ارتش این رژیم در شرایطی به دنبال افزایش تعداد آن‌ها است که امکان انجام جنگ گسترده در جبهه شمالی وجود دارد.

در این پیوند، همچنین رادیو ارتش رژیم اسرائیل اعلام کرده بود که کابینه این رژیم تصمیم گرفته است که ۵۰ هزار نظامی ذخیره دیگر را برای آمادگی جهت هرگونه افزایش درگیری در جبهه لبنان فرا بخواند.

این ادعاهای نتانیاهو درحالی است که تعدادی از افسران ارتش رژیم اسرائیل از جمله «گرشون هاکوهن» ژنرال ذخیره ارتش این رژیم پیشتر در گفت و گو با شبکه ۱۴ رژیم صهیونیسی گفته بود که تل آویو نمی‌تواند نبرد با حزب‌الله را به نفع خود به پایان برساند.

وی با اذعان به ناتوانی ارتش رژیم اشغالگر در مقابله با حزب‌الله لبنان گفته بود: اسرائیل قدرتی را که با آن بتواند به تهدید حزب‌الله پایان دهد، در اختیار ندارد.

جبهه جنوب لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین در روزهای اخیر شاهد تشدید نبردها بوده است.

در مقابل شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان پیشتر به رژیم صهیونیستی هشدار داده است که اگر تل آویو خواهان وارد شدن به جنگی فراگیر باشد، حزب الله آمادگی مقابله با آن را دارد.

وی گفته بود: هرگونه اقدام اسرائیل در جهت توسعه جنگ علیه لبنان با خرابی و ویرانی و کوچاندن (صهیونیستها) در داخل سرزمین‌های اشغالی روبرو خواهد شد.

معاون دبیرکل حزب الله تاکید کرد: مقاومت آماده نبرد است و به اسرائیل اجازه هیچ گونه پیروزی نخواهد داد.

حزب‌الله لبنان در چندماه گذشته در پی جنایات هولناک رژیم صهیونیستی در نوار غزه و نسل‌کشی فلسطینیان در این منطقه، مواضع نظامی این رژیم را در شمال سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده است؛ موضوعی که سبب هراس صهیونیست‌های شهرک‌نشین در این مناطق شده است.

تاکنون ده‌ها هزار صهیونیست از ترس حملات مقاومت از شهرک‌های نزدیک مرزهای لبنان خارج شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha