۲۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 85509798
T T
۸ نفر

برچسب‌ها

استفاده پهپادهای حزب‌الله از هوش مصنوعی برای عبور از سامانه‌های پدافندی اسرائیل

تهران- ایرنا- رسانه های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که حزب الله لبنان در پهپادهای خود برای عبور از سامانه های پدافند هوایی این رژیم از هوش مصنوعی استفاده می کند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری «صابرین نیوز»، رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که مقاومت اسلامی لبنان در حملات پهپادی خود علیه مواضع این رژیم از هوش مصنوعی استفاده می کنند.

به نوشته این رسانه ها، این پهپاد ها در عبور از سامانه های پدافند هوایی اسرائیل در شمال سرزمین های اشغالی از مکانیزم هو ش مصنوعی بهره می برند.

به گزارش ایرنا، حزب الله لبنان و دیگر گروه های مقاومت از همان روزهای ابتدایی عملیات طوفان الاقصی، رژیم صهیونیستی را درگیر جبهه های مختلف جنگ کردند.

بر اساس گفته های کارشناسان نظامی رژیم صهیونیستی، حزب الله لبنان به تنهایی، نیمی از توان ارتش این رژیم را در جبهه شمال درگیر کرد و مانع از حضور قدرتمندانه ارتش اشغالگر در جبهه جنوب شد.

 طی ماه های اخیر بسیاری از تحلیلگران و فرماندهان ارشد سابق رژیم صهیونیستی با انتقاد از عملکرد کابینه و ارتش این رژیم به درماندگی رژیم اسرائیل در جبهه جنگ با حزب الله اذعان کرده و گفته اند که حزب الله را بسیار قوی‌تر و آماده‌تر از جنبش حماسی می‌دانند که غزه را به باتلاقی برای این رژیم تبدیل کرده است.

آنها همچنین با اذعان به ناتوانی ارتش رژیم صهیونیستی در مقابله با توان دفاعی مقاومت اسلامی لبنان گفته اند که پهپادهای حزب‌الله زمانی که از خط مرزی عبور می‌کنند، از موشک هم خطرناک‌تر می‌شوند، زیرا هر نقطه‌ای را که بخواهند با دقت هدف قرار می‌دهند.

یکی از تحلیلگران رژیم صهیونیستی اخیرا با اشاره به سرنگونی پهپادهای این رژیم به دست حزب الله لبنان، گفت که این مساله یک نگرانی بزرگ برای ارتش اسرائیل است.

«آوی اشکنازی» تحلیلگر رسانه صهیونیستی «معاریو» با اذعان به ضربات کاری مقاومت لبنان به رژیم اسرائیل و سرنگونی پهپادها از سوی حزب الله، گفت: برای پنجمین بار حزب الله پهپاد اسرائیلی را ساقط کرد که دو فروند از نوع «هرمس۹۰۰» و دو فروند هم «هرمس ۴۵۰» بود.

اشکنازی بیان کرد: حزب الله دنبال معادله جدیدی در شمال و ممانعت از تحرکات نیروی هوایی در آسمان لبنان است. در روزهای اخیر حزب الله موشک های ضدهوایی به سمت جنگنده های ما شلیک کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha