۲۲ دی ۱۴۰۰، ۱۰:۰۳
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84610496
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

مدیرکل راه و شهرسازی زنجان: شهروندان فیش‌های زمین خرید نکنند

زنجان – ایرنا – مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: هم استانی‌ها از هرگونه خرید و فروش فیش زمین شرکت‌های تعاونی مسکن خودداری کنند چراکه این اقدام غیرقانونی موجب متضرر شدن خریداران خواهد شد.

مسعود بیات منش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر دلالان و بنگاه‌های معاملات ملکی اقدام به فضاسازی کاذب در خصوص خرید و فروش فیش زمین‌های خارج از محدوده کرده‌اند که این امر غیرقانونی است و شهروندان به هیچ وجه این نوع تبلیغات را باور نکرده و فریب دلالان و سودجویان را نخورند.
وی متذکر شد: متاسفانه تعاونی‌ها زمین های زراعی خارج از محدوده را خریداری کرده و تبدیل به سهام و فیش می‌کنند که این امر غیرقانونی به شمار می رود و باید با این مساله برخورد جدی و عملی شود.
مدیرکل راه وشهرسازی استان زنجان گفت: شهروندان زنجانی به هیچ وجه شایعه‌های دلالان و سودجویان در خصوص الحاق این زمین‌ها را باور نکنند و این زمین ها، جزو زمین های کشاورزی بوده و محدوده کشاورزی هرگز تبدیل به مسکونی و الحاق به محدوده نخواهد شد.
بیات منش با بیان اینکه طرح جامع شهر زنجان با مشارکت کارگروه زیربنایی، استانداری، شورای شهر و شهرداری تهیه شده است، ادامه داد: این طرح در کارگروه زیربنایی تصویب و زیر نظر تمام دستگاه‌های اجرایی در شورای برنامه ریزی و در شورای عالی معماری شهرسازی تصویب شده است.

شهر زنجان به اندازه جمعیت، زمین کافی داخل محدوده دارد
مدیرکل راه وشهرسازی استان زنجان با بیان اینکه افق طرح جامع شهری زنجان ۱۰ساله است، گفت: شهر زنجان به تناسب جمعیت خود، به اندازه کافی زمین در داخل محدوده شهری دارد و نیازی به الحاق محدوده جدید نیست.
بیات منش اظهارداشت: به جز زمین هایی که در قانون برای ساخت واحدهای مسکونی طرح جهش تولید مسکن لحاظ شده زمین جدید به محدوده افزوده نخواهد شد.

وی یادآوری کرد: مردم استان از خرید و فروش این زمین ها که ارزش واقعی بسیار کمتر از قیمت معامله شده آن توسط دلالان و بنگاه داران است به جد خودداری کنند.
مدیرکل راه وشهرسازی استان زنجان با تاکید بر اینکه شهروندان زنجانی فریب تبلیغات خلاف قانون اعضای هئیت مدیره تعاونی‌های مسکن را نخورند، تاکید کرد: متولی حوزه زمین و مسکن، این اداره کل است و دستگاه‌های نظارتی، جهاد کشاورزی و اداره کل تعاون استان باید در این زمینه مراقبت کنند که برخی افراد در تعاونی‌ها اقدام به سودجویی و فریب مردم نکنند.
بیات منش ادامه داد: طبق دستور قضایی اعلام شده هرنوع ساخت و ساز مسکن باید زیر نظر مجموعه اداره کل راه و شهرسازی باشد لذاهمشهریان نسبت به خرید فیش مسکن و زمین که توسط شرکت‌های تعاونی‌ و دلالان انجام می‌شود اقدام نکنند و تحت تاثیر فریب این سودجویان قرار نگیرند.
وی افزود: در دوره‌های گذشته افراد راهکارهای فرار قانونی را یاد گرفته و با تغییر زمین های کشاورزی که ضامن  تامین امنیت غذایی و محیط زیست کشور است، مرتکب جرم می شوند.
مدیرکل راه وشهرسازی استان زنجان گفت: تنها سود خرید و فروش فیش‌ زمین های کشاورزی عاید بنگاه‌داران و دلالان می‌شود که در این میان از ناآگاهی مردم استفاده کرده و زمین‌ها را به صورت فیش در اختیار مردم قرار می‌دهند.
بیات منش افزود: طبق دستور مقام قضایی همشهریان باید در جریان فعالیت تعاونی‌های مسکن قرار بگیرند چرا که متولی الحاق به پیگیری به محدوده شهری، راه و شهرسازی است و یک مترمربع زمین به محدوده شهر الحاق نمی‌شود.
 وی یادآوری کرد: اگر همشهریان فیش زمین خریداری کنند قیمت آن به شدت پایین خواهد آمد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان یاد آورشد: ما وظیفه نظارتی نداریم ولی طبق آمار و اطلاعات رسیده به اداره حراست و معاونت املاک راه و شهرسازی استان این فیش‌ها متاسفانه در استان زنجان خرید و فروش می‌شود.
بیات منش متذکر شد: اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان فعالیت بنگاهها را رصد کرده و از نوشتن قولنامه و مستند کردن این نوع معاملات توسط بنگاه ها خودداری کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha