۲۶ آذر ۱۴۰۰، ۱۲:۳۷
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 84579936
T T
۹ نفر

برچسب‌ها

۴۰ تن علوفه در زیستگاه‌های وحوش سبزوار توزیع شد

سبزوار- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: به منظور مقابله با خسارات خشکسالی ۴۰ تن علوفه در قالب پویش "ضامن آهو" در زیستگاه‌های وحوش این شهرستان توزیع شد.

حمیدرضا صادقی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: پویش "نذر ضامن آهو" طی سال جاری با هدف تعلیف وحوش و با مشارکت اداره کل محیط زیست خراسان رضوی، مسوولان سبزوار و تلاش و پیگیری های ۲ سازمان مردم نهاد محیط زیستی سرزمین بادغوث و حما شکل گرفت.

وی ادامه داد: توزیع بیش از ۴۰ تن علوفه در پناهگاه شیراحمد و منطقه حفاظت شده پروند در قالب این پویش سبب حفظ حیات وحش و عدم مهاجرت گونه شاخص آهوی گواتردار ایرانی از منطقه شده است.

قوچ و میش، کل و بز، آهو، روباه، کاراکال، گربه وحشی، شغال، مار شاخدار، مار جعفری، بزمچه و پرندگانی نظیر بالابان، عقاب طلایی، کبک، باقرقره شکم سیاه و زاغ بور از گونه های شاخص جانوری در مناطق حفاظت‌ شده پروند و شیراحمد شهرستان سبزوار هستند.

مناطق حفاظت‌ شده شیراحمد و پروند با مجموع مساحت ۳۹ هزار هکتار و همچنین مناطق شکار ممنوع ریوند و کمرقلعه با مساحت ۱۰۸ هزار هکتار در محدوده شهرستان‌های سبزوار، داورزن و ششتمد در غرب خراسان رضوی قرار دارند.

پناهگاه ۲۳ هزار هکتاری حیات‌ وحش شیراحمد در ۱۵ کیلومتری جنوب سبزوار واقع است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha