افت و خیز سکه در کانال ۱۳ میلیون تومانی

تهران- ایرنا- قیمت سکه امروز (سه‌شنبه، ۱۶ آذرماه) در بازار تهران با ۱۸۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته به رقم ۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در ساعت ۱۶ امروز، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افزایش ۲۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز گذشته به رقم ۱۳ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به قیمت ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۹۲۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۳۱۸ هزار تومان رسید و قیمت هر مثقال طلا نیز پنج‌ میلیون و ۷۱۲ هزار تومان شد.

همچنین قیمت اُنس جهانی طلا در مقایسه با روز گذشته ۲ دلار افزایش داشت و به قیمت یک‌هزار و ۷۸۳ دلار و ۶۴ سنت معامله شد.

به گزارش ایرنا، مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. امروز نرخ دلار در صرافی‌های بانکی در مقایسه ثابت بود.  قیمت انس جهانی طلا هم در مقایسه با روز گذشته ۲ دلار افزایش داشت. نرخ انواع سکه و طلا با توجه به افزایش قیمت انس جهانی و التهاب بازار ارز در روزهای گذشته افزایش یافت.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha