کاهش شتاب رشد قیمت سکه با تداوم افت قیمت دلار 

تهران- ایرنا- قیمت سکه امروز (دوشنبه، ۱۵ آذرماه) در بازار تهران با ۲۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته به رقم ۱۳ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در ساعت ۱۳ امروز، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افزایش ۲۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز گذشته به رقم ۱۳ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به قیمت ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۳۱۱ هزار تومان رسید و قیمت هر مثقال طلا نیز پنج‌میلیون و ۶۸۰ هزار تومان شد.

همچنین قیمت اُنس جهانی طلا در مقایسه با روز گذشته ۲ دلار کاهش داشت و به قیمت یک‌هزار و ۷۸۱ دلار و ۴۷ سنت معامله شد.

به گزارش ایرنا، مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. امروز نرخ دلار در صرافی‌های بانکی در مقایسه با روز گذشته ۵۹ تومان کاهش و قیمت انس جهانی طلا هم در مقایسه با روز گذشته ۲ دلار کاهش داشت. با تداوم کاهش نرخ ارز در صرافی‌های بانکی شتاب رشد قیمت انواع سکه و طلا کاهش یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha