۱۵ آذر ۱۴۰۰، ۸:۱۶
کد خبر: 84566828
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پارک قم به شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال ملحق شد

قم - ایرنا - مدیرکل ارتباطات‌وفناوری اطلاعات قم از ملحق شدن پارک علم‌وفناوری این استان به شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال موسوم به تاد خبر داد.

به گزارش یکشنبه شب روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم، جواد غلام پور در دیدار با برخی فعالان کسب و کار به اشاره به هماهنگی و پیگیری اداره‌کل ارتباطات به منظور پذیرش و عضویت پارک علم و فناوری استان در شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال اظهار داشت: به منظور حمایت از توسعه شرکت­‌های فناور، تقویت عناصر و عوامل فضای کسب و کار در حوزه اقتصاد دیجیتال و تامین بخشی از نیازهای حمایتی بخش خصوصی فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال از سوی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات راه­‌اندازی شده است.

وی تصریح کرد: این شبکه به حمایت از پایان­ نامه‌ها و رساله­‌های دارای ایده فناورانه، حمایت مالی به منظور توسعه شرکت­‌های مستقر در مراکز عضو شبکه و حمایت از برگزاری دوره­‌های آموزش مهارتی در حوزه فن اطلاعات در میان اعضای شبکه در استان­‌های کشور می­‌پردازد.

همچنین با اشاره به سایر اعضای زیست بوم استان تاکید کرد: با توجه به عضویت پارک علم و فناوری قم در شبکه تاد، مراکز رشد و نوآوری و شتاب‌دهنده­‌های استان می­‌توانند در صورت تمایل با مطالعه دستورالعمل مربوطه، به عضویت در شبکه تاد و یا استفاده از سایر طرح‌های حمایتی آن اقدام نمایند.

بر اساس این گزارش، برنامه‌های گرنت یا بودجه پژوهشی فناوری رشد و جوانه از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف توسعه فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه طرح‌ریزی شده و توسط پارک فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات حمایت می‌شود.

فعالیت پارک علم و فناوری قم در سال ۹۱ با ۲ مرکز رشد آغاز شد و امروز زیست بوم این استان تقریبا تکمیل شده است.

 ۲۰۰ واحد فناور، فعالیت پارک علم و فناوری، هفت مرکز رشد، پنج شتاب‌دهنده، ۶ مرکز نوآوری، ۹۵ شرکت دانش بنیان و حضور فعال دانشگاه‌های استان از جمله ظرفیت‌های فناوری قم به شمار می‌آیند./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha