کیت تشخیص اُمیکرون فردا وارد ایلام می‌شود

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: فردا کیت سویه جدید کرونا موسوم به اُمیکرون وارد استان و در صورت مشاهده موارد مشکوک از آن استفاده می‌شود.

به گزارش ایرنا، جمیل صادقی فر روز شنبه در حاشیه  نشست ستاد کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شیوع سویه جدید کرونا در بسیاری از کشورهای آسیا بسیار نگران کننده و خطرناک است و این می طلبد که ما بیش از گذشته شیوه نامه بهداشتی را رعایت کنیم.

وی افزود: ۲ راهبرد استمرار رعایت پروتکل های بهداشتی و افزایش پوشش واکسیناسیون در شرایط فعلی باید با  دقت مورد نظر قرار گیرد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: حدود ۱۵ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان تاکنون واکسن کرونا تزریق نکردند که با آنان توصیه می شود در طرح های محله محور شبکه بهداشت و درمان شهرستان ها واکسن کرونا را تزریق کنند.

صادقی فر تصریح کرد: حدود ۱۲ درصد دانش آموزان متوسطه اول و دوم استان نیز تاکنون واکسن کرونا تزریق نکردند که شهرستان های مهران، ایلام و دهلران کمترین میزان پوشش واکسن دانش آموزی را به خود اختصاص دادند.

وی در خصوص شرایط تزریق دُز سوم واکسن کرونا در استان نیز افزود: تمامی افراد بالای ۶۰ سال که چهار ماه از تزریق دُز دوم آنان می گذرد می تواند نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha