تزریق دز سوم واکسن کرونا برای گروه های پرخطر ضروری است

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام گفت: تزریق دز سوم واکسن کرونا برای گروه های پرخطر، افراد دارای بیماری زمینه ای و کادر بهداشت و درمان ضروری است.

به گزارش ایرنا، الیاس فتاحی روز شنبه در نشست ستاد کرونا استان اظهار داشت: دلیل خارج شدن همه شهرهای استان از وضعیت قرمز کرونا، تزریق واکسن و رعایت شیوه نامه بهداشتی است که این روند باید همچنان استمرار داشته باشد.

وی افزود: تسریع در پوشش واکسن عمومی به ویژه دانش آموزان باید توسط دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش استان در دستور کار قرار گیرد.

معاون استاندار ایلام با قدردانی از تلاش و فداکاری کادر بهداشت درمان و همه دست اندرکاران مقابله با کرونا گفت: تنها راه قطع انتقال زنجیره کرونا، تزریق واکسن، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.

فتاحی با اشاره به بازگشایی مدارس، تاکید کرد: طبق گزارش های رسیده تعدادی از مدارس استان از تجهیزات و تهویه مناسب برخوردار نیستند که لازم است این موضوع در اسرع وقت توسط آموزش و پرورش استان پیگیری و برطرف شود.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش همچنین برای حفظ سلامت دانش آموزان تمامی پروتکل های و دستورالعمل های که وزارت بهداشت در خصوص بازگشایی مدارس ابلاغ کرده را بصورت دقیق رعایت کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام همچنین با اشاره به شیوع سویه جدید کرونا تحت عنوان "او میکرون " افزود: همه باید پروتکل ها را رعایت کنیم و کنترل ورودی ها و قرنطینه در مرزها در دستور کار قرار گیرد.

فتاحی در ادامه با انتقاد از میزان تزریق واکسن کرونا دانش آموزان در برخی شهرستان ها، گفت: همه فرمانداران و اعضای ستاد کرونا شهرستان هایی که درصد تزریق واکسن دانش آموزان در آن کم است، شبانه روز تلاش کنند این درصد پوشش واکسن دانش آموزی را افزایش دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha