۵۱.۶ درصد جمعیت استان همدان علیه کرونا واکسینه شدند

همدان- ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت که تاکنون ۵۱.۶ درصد جمعیت این استان هر ۲ دُز واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

به گزارش ایرنا، دکتر «محمدمهدی مجذوبی» روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با بیان اینکه همدان رتبه نهم تزریق واکسن کرونا را در سطح کشور دارد افزود: ۲ میلیون و ۱۷۴ هزار دُز واکسن تاکنون در این استان تزریق شده که یک میلیون و ۲۳۸ هزار مربوط به دُز نخست است.

وی اضافه کرد: ۶۹.۲ درصد از جمعیت استان همدان دُز نخست واکسن کرونا را تزریق کردند و ۹۲۲ هزار و ۸۹۲ نفر هر ۲ دُز واکسن را تزریق کردند و آمار تزریق دُز یادآور یا سوم در این استان به ۱۲ هزار و ۸۳۹ نفر رسیده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان همدان ادامه داد: اختلاف معنی داری بین آمار استقبال شهروندان و روستاییان از واکسیناسیون وجود دارد که علوم پزشکی اقدام به بررسی روستا به روستای آمار واکسیناسیون کرده و این آمار را در اختیار فرمانداران و دیگر مسئولان قرار داده است.

مجذوبی افزود: در زمینه واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال تاکنون ۵۰.۵ درصد ۲ نوبت واکسن را تزریق کردند که این آمار موید نامطلوب بودن واکسیناسیون دانش آموزان و فراهم نبودن شرایط برای بازگشایی مدارس است.

وی بیان کرد: آمار واکسیناسیون در جمعیت بالای ۵۰ سال استان همدان به ۹۷ درصد رسیده است که در صورت شکل گیری موج های جدید با توجه به افزایش پوشش واکسیناسیون به طور حتم آمار مبتلایان به این ویروس در این گروه سنی به میزان چشمگیری کاهش می یابد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تا ۲۸ آبان سالجاری مجموع بیماران بستری مثبت استان از ابتدای همه گیری ویروس کرونا به ۳۰ هزار و ۷۳۹ و بیماران سرپایی مثبت به ۹۸ هزار و ۷۶۸ نفر رسید.

مجذوبی اضافه کرد: همچنین تاکنون ۲۷ هزار و ۴۳۹ بیمار کرونایی از بیمارستان های این استان ترخیص شدند و با مرگ سه نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار متوفیان کرونا به سه هزار و ۹۵ نفر رسید.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۴۲۶ بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان های این استان بستری هستند که از این تعداد وضعیت جسمی ۳۶ نفر وخیم است و در ۲۴ ساعت گذشته ۷۶ بیمار ترخیص شدند.

۵۱.۶ درصد جمعیت استان همدان علیه کرونا واکسینه شدند

 رییس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد نیز گفت: هفت کارگروه برای مقابله با اپیدمی کرونا در این شهرستان تشکیل شده که در هر کارگروه ۲ کارشناس بهداشت محیط عضو هستند

دکتر «ایرج صالحی» اضافه کرد: از ابتدای اپیدیمی کرونا تاکنون ۵۵ هزار تست کووید ۱۹ در این شهرستان دریافت و ۱۳ هزار نفر در بیمارستان قائم(عج) اسدآباد بستری شدند که با توجه به آمار یکصد هزار نفری جمعیت این شهرستان، این عدد بسیار بالا است.

وی بیان کرد: هم اینک هفت بیمار کرونایی در بیمارستان اسدآباد بستری هستند و در ۲۴ ساعت گذشته از ۲۲ مراجعه کننده مشکوک به اورژانس این بیمارستان نتیجه تست ۲ نفر مثبت بوده است.

صالحی اضافه کرد: شهرستان اسدآباد با تزریق ۱۳۱ هزار دُز واکسن معادل ۹۰ درصد جمعیت هدف در دُز نخست و ۷۰ درصد هر ۲ دُز، جزو شهرستان های پیشرو کشور در واکسیناسیون بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز گفت: هشت هزار کلاس درس در این استان نیازمند نصب دستگاه تهویه هوا هستند که از این تعداد تاکنون ۲۵ درصد به این سیستم مجهز شدند.

محمد پورداود اضافه کرد: با توجه به اینکه علوم پزشکی متولی تزریق واکسن است آموزش و پرورش آمادگی هر گونه همکاری با این مجموعه برای واکسینه کردن دانش آموزان و فرهنگیان را دارد.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، "کبودرآهنگ و نهاوند" در وضعیت نارنجی و مابقی شهرستان ها در وضعیت زرد کرونایی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha