استان مرکزی درتزریق واکسن کرونا جایگاه سوم کشور را کسب کرد

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: استان مرکزی در تزریق نوبت دوم واکسن کرونا به‌صورت مشترک با تهران جایگاه سوم را در نقشه استانی واکسیناسیون گروه‌های هدف کشور کسب کرد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک، دکتر«سید محمد جمالیان» افزود: بر اساس نقشه استانی واکسیناسیون کرونا در ایران، تاکنون ۴۲ درصد از جمعیت گروه‌های هدف با دریافت هر ۲ دُز واکسن در استان مرکزی به‌صورت کامل ایمن‌سازی شدند.

وی ادامه داد: استان گیلان با واکسیناسیون کامل ۴۶ درصدی گروه‌های هدف صدر نشین این جدول است و استان‌های آذربایجان شرقی و فارس با ۴۵ درصد از جامعه هدف در جایگاه دوم قرار دارند و مقام سوم نیز مشترک بین استان مرکزی و تهران با واکسیناسیون ۴۲ درصد مشخص شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به اینکه آمار تزریق واکسن کرونا در استان مرکزی پنج درصد بیشتر از میانگین کشوری است، تاکید کرد: در سایه تلاش‌های صورت گرفته طبق آمارهای اعلام شده، استان مرکزی در شمار افرادی که دُز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند، از میانگین کشوری(۳۷ درصدی) بالاتر است.

دکتر جمالیان افزود: مراکز تجمیعی سطح استان با سرعت در انجام واکسیناسیون گروه‌های هدف هستند و انتظار می‌رود مردم و دانش‌آموزان بدون نگرانی در این بخش همکاری بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به‌ شواهدی از خیز ششم کرونا در استان مرکزی،بیان کرد: شمار موارد سرپایی کرونا در بیمارستان‌های استان شیب افزایشی دارد و می‌طلبد مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق واکسن اهتمام داشته باشند.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha