کمینه دمای هوا در بیشتر مناطق استان همدان به زیر صفر درجه می‌رسد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت که کمینه دمای هوای برخی از نقاط استان در چند روز آینده با کاهشی محسوس، به صفر و یک درجه سانتی گراد زیر صفر کاهش می‌یابد.

«محمد حسن باقری شکیب» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه ها و داده های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش ابر، بارش قطره ای باران و وزش باد پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت: بعد از ظهر امروز میزان حجم ابرها در نواحی شمالی استان همدان افزایش می یابد و موجب بارش ضعیف و پراکنده باران در این مناظق می شود.

باقری شکیب گفت: از فردا(یکشنبه) حجم ابرها در اسمان استان کاهش یافته و به دنبال آن سرعت وزش باد در بیشتر نقاط استان افزایش می یابد.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال کاهش میزان رطوبت هوا، دمای هوای بیشتر نقاط استان همدان نیز بین چهار تا پنج درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان، نوسان دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته را بین هفت تا ۲۶ درجه سانتی گراد بالای صفر اعلام کرد.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته، اسدآباد با ۲۷ درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین و بهار و قهاوند با پنج درجه سانتی گراد بالای صفر سردترین نقاط استان همدان بودند.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha