۲۲ مهر ۱۴۰۰، ۱۴:۰۰
کد خبرنگار: 851
کد خبر: 84504294
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فراخوان سی و سومین جشنواره تئاتر استانی گیلان صادر شد

رشت – ایرنا – معاون هنری و امور سینمایی گیلان با اعلام فراخوان سی و سومین جشنواره تئاتر استانی از فعالان عرصه نمایش استان برای شرکت در این جشنواره دعوت کرد.

سید امیر مصباح روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت :این جشنواره با همکاری انجمن هنرهای نمایشی گیلان و به منظور رشد ،گسترش و ساماندهی هنر تئاتر در آذر ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود.
وی افزود : رشد و توسعه فعالیت های اجتماعی و آگاهی بخشی با تکیه بر هنر نمایش ،بومی سازی ظرفیت های فرهنگی و هنری با تکیه بر استعدادهای جوان ،استفاده از بسترهای فرهنگی و هنری برای رشد و اعتلای فرهنگ عمومی از اهداف جشنواره یاد شده است.
مصباح ، انتخاب موضوع سی و سومین جشنواره تئاتر استانی را آزاد عنوان و اضافه کرد :موضوعات مرتبط با شعار سال ،کرونا و کاهش آسیب های اجتماعی ،شور و نشاط اجتماعی و تحکیم خانواده ،موضوعات مرتبط با فرهنگ و هنر بومی ، منطقه ای و ایرانی و اسلامی در اولویت هستند.
معاون هنری و امور سینمایی گیلان با بیان اینکه هرگونه تصمیم گیری در خصوص تغییر در برگزاری جشنواره با نظر ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا است ،بیان کرد :مخاطبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان مراجعه نمایند.

گیلان با پیشینه غنی در هنر نمایش ، دارای ۳۲ گروه رسمی تئاتر است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha