پلیس فارس: سارقان به بهانه تست کرونا دستگیر شدند

شیراز-ایرنا- معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان فارس گفت: سرکرده و اعضای گروهی که تحت پوشش انجام تست کرونا، اقدام به سرقت اموال مردم در نقاط مختلف کشور کرده بودند، با اقدامات گسترده پلیس فارس در شهر مشهد دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ کاووس محمدی چهارشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از کشفیات پلیس در ۶ ماهه نخست سال جاری در فارس، در خصوص دستگیری سردسته و دو عضو یک باند سارق تحت پوشش انجام تست کرونا،افزود: این افراد در یازده استان و شهرهای بزرگ از جمله مشهد و شیراز، با پوشش لباس پرستاری شهروندان را در نقاط مختلف و خلوت شهر اغفال کرده و به بهانه انجام تست کرونا، اموال آنان را به سرقت می‌بردند.
وی ادامه داد: برای پیگیری این پرونده نیاز به فعالیت سه پلیس تخصصی اطلاعات و امنیت، فتا و آگاهی بود تا از تجهیزات و توان فنی هر کدام در کمیته‌ای مشترک استفاده کرده و نهایتا این افراد را دستگیر کرد.
وی ادامه داد: با به کارگیری تجهیزات فنی عملیات پلیسی انجام و سر دسته باند مورد نظر در مشهد دستگیر شد.
معاون اجتماعی پلیس فارس همچنین خواستار همکاری مردم با پلیس در راستای برخورد با کسانی که ناامنی ایجاد می‌کنند شد و گفت: پلیس حاضر است گلوله به سینه‌اش بخورد و خونش روی سنگفرش بریزد اما مردم کوچکترین احساس ناامنی نداشته باشند.
محمدی ضمن قدردانی از اصحاب رسانه‌ها در اطلاع رسانی آسیب‌های موجود در فضای مجازی، خواستار تبیین بیشتر هشدارهای پلیس در این باره برای مردم شد و افزود: طی دو سال گذشته تاکنون آسیب‌هایی که ذهن مردم را به خود مشغول می‌کند به عنوان یک سرفصل امنیتی احصاء و به شکل ویژه برای ساماندهی آنها ورود پیدا کردیم.
او همچنین از دستگیری یک زورگیر در شیراز خبر داد و گفت: این فرد با یک اسلحه کمری اقدام به اخاذی حتی از سوپری‌ها می‌کرده است.
معاون اجتماعی انتظامی فارس در خصوص محدودیت‌های مرتبط با شیوع کرونا نیز گفت: پلیس تابع ستاد ملی کروناست و طبق دستورالعمل‌ها رفتار می‌کند و در صورت تردد ضروری، افراد با داشتن مدارک و اسناد، از دادن جریمه معاف می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha