مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی ۱۴۰۰جمعه برگزار می‌شود

تهران-ایرنا- مرحله نهایی بیست و ششمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در سال ۱۴۰۰ فقط در روز جمعه ۱۹ شهریور صبح و بعد از ظهر برگزار می‌شود.

بنابر اطلاعیه امروز سه شنبه سازمان سنجش آموزش کشور، راه‌یافتگان مرحله نهایی المپیاد علمی در دانشگاه‌های واقع در مراکز مناطق ۱۰گانه کشور شامل پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه مازندران-بابلسر، دانشگاه تبریز، دانشگاه بوعلی سینا-همدان، دانشگاه رازی-کرمانشاه، دانشگاه اصفهان، دانشگاه شیراز، دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه شهیدچمران اهواز، برگزار می شود.

گزیده نکات اعلام شده برای دانشجویان به این شرح است: 

- برنامه زمان‌بندی آزمون ها در درگاه واحد المپیاد به آدرس http://Olympiad.sanjesh.org  قابل دریافت میباشد.

- شرکت کنندگان در هر یک از رشته های »شـیمی»، »زیست شناسی»، »مهندسی شـیمی»، »مهندسی صنایع»، »مهندسی مواد و متالورژی»، »مهندسی کشاورزی(زراعت و اصلاح نباتات)»، »مهندسی برق»، »مهندسی مکانیک» در صورت علاقه‌مندی می توانند به جای شرکت در المپیاد رشته اصلی خود، در المپیاد رشته »سلولهای بنیادی و مهندسی بافت» شرکت کنند.

- ضروری است هر یک از راه‌یافتگان به مرحله نهایی برای انتخاب شهر محل آزمون، یا رشته المپیاد  (مخصوص داوطلبانی که اجازه شرکت در المپیاد رشته سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت به جای رشته اصلی خود را دارند) بر اساس پیامک ارسالی حداکثر تا روز پنجشنبه ۱۱/۰۶/۱۴۰۰ اقدام نمایند. 

- برای دانشجویانی که نسبت به انتخاب شهر محل آزمون خود در بازه زمانی تعیین شده اقدام نکنند، کارت ورود به جلسه آزمون صادر نمی‌شود و امکان شرکت در المپیاد را نخواهند داشت.

- آزمون‌ها به صورت تشریحی فقط در روز جمعه ۱۹/۰۶/۱۴۰۰  از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ بعدازظهر برگزار می شود.

- کارت شرکت در آزمون از روز سه‌شنبه تاریخ ۱۶/۰۶/۱۴۰۰ فقط برای منتخبین شرکت در مرحله نهایی المپیاد که شهر محل آزمون خود را  انتخاب کرده‌اند، از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است.

- با توجه به شیوع بیماری کرونا، رعایت دستورالعمل های بهداشتی الزامی است و به منظور پیشگیری از بیماری، امکان واگذاری خوابگاه به دانشجویان و نمایندگان دانشگاه ها وجود ندارد. 

- همراه داشتتن ماسک سه لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه) از ابتدای ورود به حوزه تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه الزامی می باشد.

- پذیرایی ناهار و میان وعده به دانشجویان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود. 

- استفاده از ماشین حساب های قابل برنامه ریزی ممنوع است و دانشجویان می توانند از ماشین حساب ساده استفاده کنند. به جز المپیاد رشته روانشناسی که استفاده از ماشین حساب ممنوع است.

- به همراه داشتن کتاب قرآن مجید و کتاب قانون در جلسات آزمون های المپیاد الهیات و معارف اسلامی و حقوق ممنوع می باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha