بیرون انداختن آمریکا  اصل محوری برای همه مردم کشورهای منطقه است

ساری - ایرنا- نماینده ولی فقیه در مازندران و امام حمعه ساری با اظهار این که دستاورد حضور ۲۰ ساله آمریکا در افغانستان به جزء رشد تولید مواد مخدر ، کشته شدن بیش از ۲۰۰هزار غیر نظامی و آوارگی صدها هزار خانوار نبوده است، گفت: امروز بیرون انداختن آمریکا اصل محوری برای همه مردم کشورهای منطقه شده است.

به گزارش ایرنا، حجت اسلام والمسلمین محمد باقر محمدی لائینی در نماز جمعه این هفته ساری افزود:  فارغ از هرگونه اظهار نظر از حضور طالبان در افغانستان آمریکاییان باید از همه کشورهای منطقه به ویژه خلیج فارس نیز بیرون برود ، اینجا مال مردم منطقه است .

وی با ذکر این نکته که  در این شرایط واضح حضور پرمخرب آمریکایی ها در منطقه برخی ها در داخل کشور تفکر خط سازش با آمریکا را فریاد  می زنند که جای بسی تاسف است، ادامه داد: نباید فریب این مسایل را بخوریم ، امروز بیرون کردن آمریکا یک اصل محوری برای همه مردم منطقه به خصوص برای ملت ایران شده است.

امام جمعه ساری تصریح کرد : انقلاب اسلامی ومستضعفان منطقه و جهان خواهان برون رفتن آمریکا در این منطقه است و باید آمریکا را بیرون برانیم.

محمدی لائینی در بخش دیگری از خطبه ها به اهمیت حفظ عزداری امام حسین ( ع) بر اساس روایت واقعی از دشت کربلا اشاره کرد و بیان داشت: از  هر کسی که در ایام ماه محرم ابراز اندوه و غم برای امام حسین و یاران باوفایش می کند ، انتظار این است که نسبت به اهل بیت تقوای واقعی داشته باشند ، یعنی زبان ، چشم و گوش همه افراد ارادتمند به  اهل بیت ( ع ) نیز باید  تقوا و معرفت باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: عزاداری ها باید با معرفت  و با تقوا همراه باشد ، ایام مصیبت و عزا است و خداوند دستور داده است که صاحب عزا که دوستداران اهل بیت هستند ، باید راه این پیروان واقعی را ادامه بدهند و امیدواریم همه ما مانند امام حسین ( ع) رو سفید و با شهادت به محضر خداوند برویم .

وی با بیان  این که روایت گری واقعی از واقعه کربلا در ماه محرم  باید داشته باشیم ، تا دشمنان جای ظالم و مظلوم را عوض نکنند، اظهار داشت: اگر امروز واقعیت کربلا را به درستی تبلغ کنیم ، عزاداری ها ماندگارتر می شود پس همه باید مرافبت کنیم تا  این سرمایه تبدیل به تحریف ، تضییع ، تحلیل و یا خدای نکرده تعطیل نشود.

محمدی لائینی به اول شهریور که  در تقویم جمهوری اسلامی روز پزشک نامگذاری شده است، اشاره کرد و گفت: باید این روز را به همه کادر درمان تبریک صمیمنانه گفت و قدر دان آنان باشیم، پزشکان به همراه کادر درمان از حدود ۲ سال گذشته که شیوع ویروس کرونا را شاهد هستیم، بیشترین زحمات را کشیدند ، همه باید قدردان زحمات آنان باشیم. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha