کلینیک خلیج فارس قشم برای بیماران کرونایی تجهیز شد

قشم- ایرنا- معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: کلینیک خلیج فارس شهر قشم برای ارایه خدمات سرپایی به بیماران کرونایی به تخت و سایر ملزومات مجهز شد.

مهدی زارعی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به افزایش مراجعه بیماران مبتلا به ویروس کرونا به بیمارستان پیامبر اعظم(ص)، سازمان منطقه آزاد قشم با همیاری تعدادی از جوانان همیار سلامت نسبت به تجهیز کلینیک مذکور اقدام کرد.

وی ادامه داد: کلینیک مذکور با ۲۵ تخت و تشک بیمارستانی، ترولی، پایه سرم و سایر تجهیزات و ملزومات مورد نیاز کلینیک خلیج فارس تجهیز و برای ارائه خدمات سرم تراپی به بیماران کرونایی آماده شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: پیش از این نیز تعداد ۵۰ عدد کپسول اکسیژن توسط این سازمان به بیمارستان پیامبر اعظم (ص) اهدا کرد.

وی افزود: با خرید و نصب دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان پیامبر اعظم (ص)،ظرفیت اکسیژن تولیدی در این مرکز درمانی به میزان  ۲ برابر، معادل یک هزار و ۲۰۰ لیتر در دقیقه افزایش یافت.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha